Pasaportsuz Rusya

Pasaportsuz Rusya

Pasaportsuz Rusya çalışması büyük yankı uyandırdı. Rusya’yı görmek isteyen Türkler heyecanlanırken, turizmciler de sevindi: 1 yılda 600 bin ilave turist gelir. Pasaportsuz seyahat imkanının getirilmesi ile hem Rusya’dan gelenlerin, hem de ülkemizden Rusya’ya gidenlerin sayısı artacak.

Turizmde rekor üstüne rekor kıran Türkiye, Rusya ile önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Gürcistan, Ukrayna ve Moldova’nın ardından Rusya ile de kimlikle seyahat anlaşması için düğmeye basıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun duyurduğu çalışma hem turizmcileri hem de Rusya’yı görmek isteyen Türkler’i sevindirdi. Gözler, yarın Antalya’da iki ülkenin dışişleri bakanlarının gerçekleştireceği görüşmeye çevrilirken, tuizmciler, projenin gerçekleşmesi halinde Rus turist sayısının 1 yılda yüzde 10 artacağını vurguladı.

2018’de 6 milyon Rus turistle rekor kırıldığını belirten turizmciler, “Minimum 600 bin ilave turist gelir” dedi. Haber sosyal medyayı da salladı. Rusya’yı görmek isteyen Türkler, sosyal medyada pek çok yorum yaptı.

Rusya vize var mı

Rusyaya vize: Rusyaya vize var mı? Evet, Rusyaya vize var. Türk vatandaşları Rusya Federasyonuna yapacakları ziyaretlerde 1 günlük 1 saatlik bile olsa mutlaka Rusya vizesi almak zorundadırlar. Rusya vizesi olmayan kişiler uçak kabinine alınmayacaktır.
Rusyaya vize olması bir çok açıdan bir çok kişiyi çok etkilemtedir. Özellike ihracat ve ticaret işiyle uğraşan bir çok kuruluşumuz, Rusya’nın kısa süreli verdiği Rusya turistik vizesi ve Rusya teknik vize ile ülkeyi ziyaret etmek zorunda kalmaktadır. Bu tarz vizeler hem çok sıka süreli hemde pahalı bir vize harcından oluşmaktadır.

Rusya vizesi 05445281484

Rusya turist vizesi
Rusya turist vizesi kolay çıkan vize türlerindendir. Rusya Türkler’den vize istiyor mu? Evet Ruslar halen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Rusya turist vizesi en çok gelen sorulardan birisidir. Evet Rusya için vize gereklidir. Üstelik Yeşil Pasaportunuz olsa dahi Rusya ziyareti için vize almak mecburidir.

Rusya vize işlemleri
Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Rusya vize evrakları
Rusya vize evrakları toplanırken vize tipine göre hazırlanmaktadır. Rusya vize evrakları Rusya vize alacaklar için çok önemlidir. Rusya vize evrakları tarafımızca hazırlanır. Siz sadece pasaportunuz ile vesikalık fotoğrafınızı sağlarsınız. Rusya için vize var mı sorusunun cevabı evet 2018 yılı itibariyle halen Rusya için vize başvurusu zorunludur. Rusya vizesi kalktı mı? Evet daha önce Rusya vizesi kalkmış ve vizesiz girişler yapılmaktaydı. Ancak 2015 Yılındaki Rus uçağının düşürülmesi sonucu ikili ilişkiler bozuldu ve Rusya vize rejimi değişti. O günden sonra Rusya için vize almak artık Türk vatandaşları için şart oldu. Yeşil Pasaport sahibi olsanız dahi vize rejimine tabisiniz ve vize almak zorundasınız.

Rusya vize ücretiRusya vizesi ücreti vize tipine göre ödenmektedir. Sitemizdeki fiyatlar Rusya vize ücreti harçları ve servis bedeli dahil fiyatlardır. Rusya için vize başvurusunda Rusya vize ücreti ödendikten sonra 2-5 gün arasında çıkar.

[table id=2 /]

×