Rusya 3 aylık vize nasıl alınır

Rusya 3 aylık vize nasıl alınır ve nelere dikkat edilmelidir. Öncelikle Rusya 3 aylık vize bir Business vize türüdür. Rusya’da 3 ay yani tam 90 gün Rusya Federasyonun’da kalabileceğiniz bu vize ile maksimum 2 giriş hakkı kullanabilirsiniz. Eğer Rusya’daki işiniz 1 aydan fazla ama 3 ayıda geçmeyecek sürede ise Rusya 3 aylık vize almanızı tavsiye ediyoruz.

Rusya 3 aylık vize nasıl alınır genellikle bu vize türü makina teçhizat kuruluma ve onarımı yapan şirketler için idealdir. Rusya’ya makina satılmış ve bu makinanın kuruluma yapılması vs gibi işlerde gönderilen kişiler Rusya 3 aylık vize ile orada tüm işlerini halletmektedirler. Bunun yanı sıra eğer orada uzun sürecek bir işlem yapmaya gidiyorsanız da bu vize başvurusu yapılmaktadır. Örneğin Rusya’da evlilik işlimlerini başlatmak üzere gitmek istiyorsanız da Rusya 3 aylık vize tam size göredir.

Günümüzde zaman ve maliyetler çok önem arzetmektedir. Dolayısıyla bazı durumlarda çalışma, işe başlama, projeyi başlatmak gibi hızla aksiyon alınması gereken durumlarda kişiler önce Rusya 3 aylık vize alıp Rusya’ya uçmakta ve işlerini hallettikten sonra resmi olarak Rusya çalışma vizesine veya Rusya ticari vize gibi daha uzun süreli vizelere başvuru yapmaktadır. Bu durumlardan birine sahipseniz Rusya 3 aylık vize almanızı tavsiye ederiz. Çünkü Rusya turist vizesi bu tip durumlar için kısa kalmaktadır.

Rusya ticari vizesi tek ve iki girişlidir. 90 günlüktür. 3 Ay Rusya’da kalınır. 15 günde çıkar. Aciller için ekspres başvuru ilede alınabilir. Rusya 3 aylık vizesi için evraklar pasaport ve 2 fotoğraftır.

×