Rusya çalışma vizesi

Rusya çalışma vizesi

3 Yıllık Rusya çalışma vizesi

Rusya 3 Yıllık çalışma vizesi VKS Rusya Federasyonu Çalışma Vizesi Nasıl Alınır? Rusya çalışma vizesinin başvuruları Rusya’nın ülkemizde bulunan konsolosluk yada elçilikleri tarafından kabul edilmektedir. Şahsen veya danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Rusya çalışma başvurusunda bulunan kişi bulaşıcı hastalık riskine dair testleri yaptırmalı ve Rusya’da çalışacağı firma ile yaptığı iş sözleşmesini evrakları arasında bulundurmalıdır.

Rusya çalışma vizesi VKS Rusya Federasyonu Çalışma Vizesi Nasıl Alınır? Rusya çalışma vizesinin başvuruları Rusya’nın ülkemizde bulunan konsolosluk yada elçilikleri tarafından kabul edilmektedir. Şahsen veya danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Rusya çalışma başvurusunda bulunan kişi bulaşıcı hastalık riskine dair testleri yaptırmalı ve Rusya’da çalışacağı firma ile yaptığı iş sözleşmesini evrakları arasında bulundurmalıdır.
Rusya Çalışma vizesi, orijinal adı RABOTA NA PAYMU vize türüdür. 

Rusya çalışma vizesi Tek Girişli (single) tipte ve 2019 yılı olarak 1 yılık ve 3 yıllık olarak verilmektedir. Bu Rusya çalışma vizesini alan kişiler Rusya’ya geldiklerinden sonra Çalıştıkları süre içerisinde bulundukları bölgede oturum iznine başvurma hakkına sahiptirler.Rusya çalışma vizesi yani RABOTA NA PAYMU vizesi almak  isteyen kişilerin, Rusya’da çalışacakları şirket adına  davetiyelerinin orijinal hallerini yanlarında getirtmeleri gerekmektedir. Bu çalışma  izninin göçmenlik bürosu ‘’Ovir’den” olması gerekmektedir. Rusya çalışma vize başvurusu yapmak için gelecek olan RABOTA NA PAYMU davetiyesinin fotokopisi kesinlikle kabul edilmemektedir. Gelecek Rusya çalışma vizesi davetiyenin orijinali yani ıslak imzalı kaşeli olan aslı, İstanbul’da bulunan Rusya Büyükelçiliği’ne ibraz edilmek zorundadır.

Rusya’da 3 yıllık çalışma vizesi ağır aylık minumum vergi getirdiği için halen tercih edilmemektedir. Kolay olması 3 haftada çıkması güzel ancak vergilerin yüksekliği tercihi 1 yıllık çalışma vizesini daha cazip kılmaktadır.

Rusya’da Çalışma İzni Alma
Rusya Federasyonu kanunları, Rusya’da bulunan yabancıların çalışma süreleriyle ile ilgili bazı engeller getirmektedir. 25 Temmuz 2002’de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı tarafından onaylanan ‘Rusya’da bulunan yabancıların Yasal Durumu ile ilgili Kanun (No 115-FZ), yabancıların Rusya’ya giriş, çıkış, ikametleri ve çalışmaları ile ilgili düzenlemeyi açık olarak tarif etmektedir. Bu kanuna göre yabancıların, Rusya Federasyonu’nda iş bulup çalışabilmeleri için işveren şirket tarafından çalışma izninin alınması zorunlu ve şarttır.

Rusya’da Çalışma izini almak 4 Evre Olarak gerçekleşir.

  1. Aşama: Bölgenin İşsizlik Servisi’nden onay ile birlikte.
  2. Aşama: Başvurulan Şehrin İşsizlik Servisi’nden onay alınır.
  3. Aşama: Federal Göç Bürosu Dairesinden onay yazısı.
  4. Aşama: İçişleri Bakanlığı, Göçmen Daire’sinden çalışma pvc kartının teslim alınması.

Yukarıda açıklanan aşamalardan geçen şirketler, eş zamanlı olarak çalışma izinleri çıkarılacak çalışanları davet edebilmek için (vize davetiyesi), Bölgenin Davetiye ve Registire bölümünde (UFMS) kayıtlı olmalıdır. Bu aşama gerçekten zor ve uzun bir aşamadır. Bu konudaki tecrübemiz ve Moskova’da yıllardan beri oluşan doğru bağlantılarım sayesinde buraya kayıt esnasında biz hiç bir sorun ile karşılaşmamaktayız. Detaylar ve işlerin takibi için Moskova ofisimiz ile bağlantı kurunuz.

Yukarıda sayılan bürokratik aşamalardan geçmek hayli güç ve vakit alan bir süreçtir. Kurulduğu yıl 2005’den beri birçok İnşaat, Tekstil ve Makina firmalarına bu hizmeti sağlayarak, alanında profesyonelleşmiş olan SoHo Danışmanlık, bu hayli güç ve karmaşık evreli prosedürleri, kolay ve çabuk işlemlere dönüştürebilmektedir. SoHo Danışmanlık olarak bu konudaki en önemli bakış açımız müşterilerimize bürokratik engeller saymak yerine, bu engellerin çözümlerini ve fiyatlarını saymayı benimsiyoruz. Buda bize başarı ile birlikte tecrübe sağlıyor. Back to back iletişim, gizlilik (Privacy), vaktinde (On time), sorumluluk ve farkındalık bizi diğer Vize servisi veren şirketlerden ayıran en önemli özelliklerimizdir.. Detaylar için uzmanlarımız ile lütfen kontak kurunuz.

Rusya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar:

  • Rusya çalışma vizesinin, bitiminden itibaren en az 6 ay geçerlilik tarihi olacak olan pasaportunuz.
  • 2 Adet arka fon beyaz olacak vesikalık resminiz.
  • Rabota na paymu davetiyeniz. Yani Rusya’dan gelecek olan çalışma vizesi davetiyenizin aslı. Bu davetiye bazen elektronik olarak çıkmaktadır.
  • Türkiye’de bulunan adres ve telefon bilgileriniz.
  • Online başvuru formunuz. Bu form tarafımızdan doldurulacaktır.

Rusya turist vizesi için..

×