Rusya teknik vize

Rusya teknik vize diye geçen bu belge, teknik işler için çıkarılan bir Rusya vize tipidir. Rusya teknik vize sahibi olan kişiye kesinlikle çalışma hakkı vermez. Rusya çalışma vizesi için başka başvuru yapılması gerekir.

Rusya teknik vizesi için örnek vermek gerekirse, bir mobilya mağazasının mobilya montajı işinin olduğunu ve bu montaj işi için 5 Teknik Personele ihtiyaç olduğunu düşünün. Ustamız, yardımcı teknikerleri vs. Montaj işleri çok uzun sürmeyeceğinden bu kişilerin çalışma izin ve vizesi çıkarılmasının uzun zaman alacağından bu teknik işleri yapacak olan kişilere Rusya teknik vizesi çıkarılır.

Rusça olarak “TEHNİÇİSKAYA” diye geçen vize türüdür. Rusya teknik vizesi tek giriş (single), çift giriş(double) olarak verilmektedir. En az 90 günlük tek veya iki girişli TEHNİÇİSKAYA vize almak isteyen kişilerin Rusya’dan gelecek olan teknik davetiyeleri Rusya’daki resmi göçmenlik bürosu olan FMS onaylı olmak zorundadır. Rusya teknik vizesinde genellikle işçilerin Teknik montaj işlerini yapmaları için verilmektedir. Teknik vize türü kesinlikle çalışma izini yerine geçemez. Başvuru yapmak için Rusya’dan gelecek olan teknik davetiyenin fotokopisi kesinlikle kabul edilmez. Gelecek davetiyenin aslı Rusya Büyükelçiliği’ne ibraz edilmek zorundadır.

Rusya teknik vizesi başvuruları diğer davetiyeli Rusya vize türlerinde olduğu gibi, bu kişileri davet eden Rus Şirketlerin bulundukları göçmenlik Bürolarına başvurması sonucu Orijinal veya Elektronik Davetiye ile başvuruları gerçekleştirilip daha sonrasında Başvuru sahiplerinin Rusya Konsolosluk birimlerine müracaatları sonucunda alınır.

Rusya teknik vize çıkış süresi;

Rusya vizelerin 3 aylık davetiyeleri, Rusya’da göçmenlik şubelerinde çıkarılma süresi ortalama 14 iş gününü bulmaktadır. İşin süresi, ekibin hazırlanması ve vize çıkış sürelerinide hesaba katarak iş planınızı ona göre yapmanız yerinde olacaktır. Rusya teknik vize davetiyesi çıktıktan sonra gerisi çok kolay tamamlanmaktadır. İstanbul’da konsolosluk işlem süreleri 5 iş günü sürmektedir. Böylelikle toplamda 10-15 gün içerisinde Rusya teknik vize hazır olabilmektedir.

Rusya teknik vizesi, diğer vize türlerinde olduğu gibi ülkeye girişten en fazla 5. iş günü sonuna kadar, konakladıkları yerleri kendilerini davet eden firma veya kaldıkları evin sahipleri ile beraber bölgedeki en yakın Göçmenlik Bürolarına gidip Registrasyon işlemlerini mutlaka gerçekleştirmelidirler.

Rusya teknik vize gerekli evraklar

  1. Pasaport 6 ay geçerliliği olmalı ve yırtık sayfa yıpranmış sayfalar bulunmamalı.
  2. İki adet arka fon beyaz 3.5 mm x 4.5 mm ebatlarında orijinal fotoğraf. Biometrik olmasına gerek yoktur. Vesikalık demeniz fotoğrafçınıza yeterli.
  3. Rusya’dan gelen Teknik Davetiye elektronik ya da ıslak imzalı aslı olabilir. (Göçmenlik Bürosundan alınmış ve orijinal olmalıdır.)

SoHo Danışmanlık müşterilerimiz adına “Teknik Davetiye” ile şahsen gelmeden Rusya vize başvurusu yapmaya ve sonuçlanan başvuruyu teslim almaya yetkili acentedir. Tüm Rusya vize işlemlerini sizler adına yürütür ve Pasaportlarınızı teslim alıp, adresinize gönderir. Rusya turist vizesi hakkında bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

Rusya teknik vize ücreti

90 gün tek giriş 350$ | 90 gün çift giriş 400$

×