Rusya ticari vize nasıl alınır

Rusya ticari vize nasıl alınır

Rusya ticari vize nasıl alınır bu konuda bir kaç yöntem ve vize tipi bulunmaktadır. Rusya ticari vize nasıl alınır dan önce Rusya ticari vize nedir ve süreleri ile evrakları hakkında kısaca bilgi verelim. Rusya ticari vize aslında Business vize türü olduğu için Türkçeye Rusya ticari vizesi şeklinde geçmiştir.

 

Rusya ticari vize nasıl alınır: Rusya vize tipleri arasında bulunan Rusya ticari vize tek girişli (single) ve çok girişli ticari vize (multiple) ile iki girişli yani double dediğimiz vize giriş sayılarından oluşmaktadır. Rusya ticari vizesi 3 ay (90 gün) tek girişli olabilir. Ayrıca Rusya ticari vizelerden bir senelik olarak düzenlenen de vardır. Rusya ticari vizesi 1 yıllık olduğunda vizeniz çok girişli (multiple) olarak hazırlanmaktadır.

Rusya ticari vize çıkarma süresi

Rusya ticari vize nasıl alınır
Rusya ticari vize nasıl alınır

Rusya ticari vize çıkarmak için gerekli olan evraklar arasında bulunan davetiye mektubu (invitation letter) Rusya Federasyonu iç işleri bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir. Aksi takdir de İstanbul Rusya Konsolosluğu başvuruyu kabul etmemektedir. Bu davetiyenin istanbul’a gelmesi yaklaşık 15 günü bulmaktadır. Rusya’da bürokratik işlemlerin uzun sürmesi ve bazı devlet dairelerinde kayıt yaptırma işlemleri zaman aldığı için böyle bir vakit kaybı oluşmaktadır. Rusya, Moskova’da bulunan şirketimiz sizlerin adına bu davetiyeyi düzenler ve vize almak isteyen kişiyi Rusya Federasyonu topraklarına davet eder. Bu davetiyenin amacı şudur. Rusya’ya gelebilir ve ticari görüşmeler yapabilir, Rusya’da ticari faaliyetler ile ilgili görüşmeler de yapabilirsiniz. Bunun dışında kalan Rusya turist vizesi gibi tek girişli turistik vizelerle ülkeye gelip bu faaliyetlerde bulunursanız ceza alma veya deport edilme ile karşı karışya kalabilirsiniz. O yüzden öncelikli olarak vize danışmanlarımızla ziyaret sebebinizi belirleyip bu amaca yönelik uygun olan bir vize tipi seçilmesi doğru olacaktır. Rusya ticari vize için gerekli olan davetiyeniz İstanbul ofisimize ulaştıktan sonra geriye sadece Rusya vizesi başvurusunu yapmak kalacaktır. Bu başvurunun normal süresi 5 iş günü ve ekspres başvuru yapılması gerektiğinde bu süre 1 iş gününe düşmektedir. Tabiki ekspres başvuru yaparken vize harcı iki katı ödenmektedir. Rusya vizesi harç ücretlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Rusya ticari vize evrakları

Rusya ticari vize nasıl alınır evrakları nelerdir; Rusya vize evrakları öncelikle orijinal olmalı ve aslına uygun olmalıdır.

  • Pasaport en az altı ay geçerli olmalıdır. Yırtık, yıpranmış pasaportlar veya sayfaları eksik yırtılmış olanlar kabul edilmemektedir.
  • Fotoğraf ölçüleri 35mm-45mm ebatlarında olmalı ve kesinlikle arka fonda çicek, böcek, dekor, manzara olmamalıdır. Arka fon beyaz ve tek renk olmalı.
  • Başvuru formunuz acentemiz tarafından doldurulacaktır. Forma ait sorular vize danışmanımız tarafından sizlere sorularak doldurulacak ve sizler sadece imza atacaksınız.
  • Rusya’dan gelecek olan ticari vize davetiyesi. Bu davetiye elektronik olarak veya aslı olarak acentemize ulaşacaktır burada size düşün bir konu yoktur.
  • Tahmini varış amaçlı olacak olan uçak rezervasyonlarınız. Belirttiğiniz tarihe göre acentemiz tarafından rezervasyon yapılacaktır.

 

Rusya vizeniz alınmadan önce kesinlikle otel ve uçak satın almanızını önermiyoruz! Otel ve uçak rezervasyonunu yapabilir, satın almasını vizenizi gördükten sonra yapmanızı tavsiye ederiz.

Rusya Vizesi İstanbul Konsolosluğu, Rusya senelik ticari vizesi başvuru sonucunda, İstanbul’da 2 gün ile 5 gün arasında süren işlemden sonra Rusya konsolosluğu vizeyi pasaportunuza Rusya senelik ticari vizesini yapıştırır. Acentemiz çalışanları pasaportunuzu alarak size ulaştırır. Rusya senelik ticari vizesi alımında toplam işlem süresi 5 gün İstanbul’da olmak üzere, 17 günde Moskova’da olmak üzere 22 gün gibi kısa bir sürede tamamlanır. Böylelikle Rusya senelik ticari vizesi sahibi olan kişiler 1 yıl içinde bir çok kere (multiple) Rusya Federasyonuna girmeye hak kazanır.

Burada belirtmekte fayda gördüğümüz bir diğer konu ise internette ve çeşitli mecralarda görülen yalan yanlış haberler ile vatandaşlarımız kandırılmaktadır. Öyle 1 günde vize 2 günde vize hemen vize vs gibi yalan reklamlara lütfen inanmayınız. Böyle bir vize türü yoktur. Bahsedilen süre sadece İstanbul Rusya konsolosluğunda geçen 2 günlük ekspres süreler yada normal vize servisinde 5 günlük sürelerdir.

Moskova Merkezli olan şirketimiz “Rusya Çalışma Vizesi”, “Rusya Ticari Vizesi”, “Rusya Turist Vizesi” ve “Rusya Şoför Vizeleri” almaktadır. Rusya için vize olarak Rusya Teknik Vizesi için önceden danışmanlarımıza sorunuz.

Rusya vizesi 05445281484

 

 

×