Rusya ticari vize nedir?

Rusya ticari vize uzun süreli vize türlerinden birisidir. Rusya vize başvurusunda vize tipleri arasında Business olarak verilir. Rusya ticari vize ile vize sahibi kişi Rusya Federasyonu topraklarında ticari amaçla bulunabilir. Bu vize tipi ile Rusya’da fiyat araştırması yapar, pazar analizlerinde bulunabilir, fuar ziyaretleri ile müşteri ziyaretlerini gerçekleştirebilirsiniz. Rusya ticari vize sizlere Turistik vizeden daha çok haklar tanır. Özellikle Rusya turist vizesi ile tek giriş olan ülkeye giriş çıkış hakkı, Rusya ticari vizesiden ise iki giriş (двукратная ) veya çok giriş (многократная) olacak şekilde alınabilmektedir.

Rusya ticari vize nedir?

Rusya ticari vize çıkış süresi bir kaç aşamadan oluşmaktadır. Bunun sebebi Rusya ticari vize için gerekli olan evraklar arasında davetiye bulunmasıdır. Rusya ticari vize davetiyesi ise yalnızca Rusya’dan ve Rusya içişleri bakanlığının onayı ile alınan bir davetiyedir. Yani eskisi gibi tanıdık veya çalışılmakta olan her hangi bir şirketten antetli kağıda yazılmış bir davetiye ile davet edilmek geçerli değildir. Rusya İstanbul Konsolosluğuna gittiğiniz zaman istediği evraklar arasında bulunan bu davetiye olmaz ise konsolosluk başvurunuzu kabul etmemektedir. Bir çok kişi burada eski yöntemlerden kalan bir alışkanlık olarak Rusya’da bulunan eşi, dostu, akrabasından böyle bir yazı yazmasını istemekte ve bu yazının gelmesiyle birlikte soluğu konsoloslukta almaktadır. Acı gerçeği konsolosluktan öğrendikten sonra hem zaman kaybı hemde maddi kayıptan sonra o üç kuruş verip sorunsuz vize alabileceği vize acentesinin yolunun tutmaktadır. Halbuki en başından yetkili düzgün bir acente ile görüşüp Rusya vizesi hakkında detaylı bilgi alıp vize siparişini geçmiş olsaydı hem daha az para harcamış hemde bu kadar beklememiş olacaktı. Neyse konumuza dönersek eğer Rusya’da bulunma süreniz 1 aydan çok ve 1 seneden de az ise tavsiye edeceğimiz vize türü 1 senelik çok girişli olan Rusya Senelik Vizesi’dir. Rusya vizesi pasaportunuzda hazır olduğu sürece istediğiniz zaman Rusya’ya gidebilir ve istediğiniz şehrini ziyaret edebilirsiniz. Genellikle ihracat müdürleri ve firma sahiplerinin tercih ettiği bu vize türünün avantajı 1 senede toplamda 5 ay Rusya’da kalmaktan öte giriş çıkış sayısının çok (многократная) olmasıdır.

Rusya vize istiyor mu 2019 Evet, Rusya vize istiyor.
Yeşil pasaportunuz olsa bile 2019 yılında Rusya vize istiyor. Moskova girişli Rusya vizesi için arayın! 05445281484

Rusya vizesi kalkıyor, kalktı şeklinde yapılan yalan haberlere itibar etmeyiniz! Maalesef bu haberlerle milletimiz kandırılmaktadır.

Rusya için vize başvurusu yapmadan önce, gidiş amacı belirlenerek vize tipini seçmelisiniz. Bu konuda Rusya vize danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Öncelikle gitmek istediğiniz süre ve gideceğiniz giriş süresi önemlidir. Rusya vizesi işlemlerinizi yaparken bunlar dikkate alınmaktadır.

Rusya ticari vize işlemleri

Rusya ticari vize işlemleri hem Türkiye’de hemde Rusya’da olan işlemlerden oluşmaktadır. Örneğin Rusya ticari vizesi başvurusu İstanbul’da yapılabilir ancak temin edilmesi gereken evraklardan mesela davetiye belgenizin Rusya’da bulunan bir şirket tarafından gönderilmesi gerekmektedir. Rusya ticari vize davetiyesi bir nevi kefil mektubu olarakta düşünebilirsiniz. Bu davetiyeyi şirketimiz sizin için hazırlamaktadır. Siz isterseniz kendiniz işlemlerinizi yapıp vizenizi almak istiyorsanız bizden sadece Davetiye belgesi alabilirsiniz. Bu şekilde daha ekonomik ve daha kontrollü bir başvuru yapabilirsiniz. Tercih sizindir.

Rusya ticari vize evrakları

Rusya ticari vize nedir vize evrakları nelerdir, Rusya vizenizin tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak yinede bir kaç tanesinden burada bahsedebiliriz. Rusya ticari vizesi evrakları için pasaportunuz ve sadece 2 adet fotoğrafınız yeterli olurken; Rusya turistik vizesi için gerekli olan evraklar 2 adet vesikalık resim ile pasaportunuzla birlikte, başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Yapılan başvuru ardından, Rusya vize ücreti ödenerek turistik rusya vizesi almış olursunuz. Burada önemli bir konuda Rusya turistik vizesi evrakları toplanırken voucher belgesi ile birlikte garanti pismo ve diğer adıyla garanti belgeside almak zorundasınız. Bu belgede Rusya topraklarını zamanında terk edeceğinize yönelik Rusya’da bulunan şirket tarafından bir nevi garanti ve kefil olma durumu söz konusudur. Bu evraklar olmadan Rusya vize evrakları eksik olacağından Rusya turist vizesi alamazsınız.

Rusya ticari vize ücreti

Rusya ticari vize nedir ve Rusya ticari vize ücreti hem Rusya’dan gelecek olan evraklar için yapılan ödemeler, hemde Türkiye’deki konsolosluklara ödenecen harçlar olmak üzere bir kaç farklı kalemden oluşmaktadır. Rusya ticari vize ücreti senelik için 600$ ve 3 aylık ticari vize için 300$ her şey dahil olarak hazırlanmaktadır. Yanlış anlaşılan bir başka konu ise bazı kişilerin sadece Konsolosluk harçlarına bakıp vize ücretlerinin o kadar olduğunu sanmalarıdır. Ancak sizlerin Konsoloslukta bu haçları ödeyebilmeniz için öncelikle acentemizden Rusya’nın talep etmiş olduğu davetiye, voucher, garanti pismo gibi evrakları satın almanız gerekmektedir. İşte bu aşamada Rusya vize ücreti artmakta çünkü bu evraklar için Rusya’ya ödeme yapılmaktadır. Yoksa bazı eksik bilgili kişiler dünyayı kazandığımızı düşünebilir ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

Rusya ticari vizesi için arayınız! 02129636337 | 05445281484