Rusya turist vizesi için gerekli evraklar

Rusya turist vizesi için gerekli evraklar

Rusya Federasyonuna ziyarette bulunacak Türk vatandaşlarının Rusya turist vizesi için gerekli evrakları aşağıdaki belgelerdir. Eğer farklı bir vatandaşlık söz konusu ise evraklar değişmektedir. Rusya yeşil pasaportunuz olsa dahi vize talep etmektedir. Rusya’ya vizesiz gitmek mümkün değildir.

  • Pasaport: En az altı ay geçerliliği olmalı. Yırtık, eksik sayfa, yıpranmış pasaportlar kabul edilmemektedir.
  • Fotoğraf: Rusya vizesi için fotoğraf ölçüleri 35mm-45mm olması gerekmektedir. Ayrıca fotoğrafın arka fonunun mutlaka beyaz olması ve tek renk olması gerekmektedir. Arka fonda çiçek, böcek, bulut vs bulunan fotoğraflar kabul edilmemektedir. Mutlaka yakın tarihte çekilmiş olmalıdır. Bu fotoğraf vizenizin üstüne ekleneceği için size benzemelidir.
  • Otel Rezervasyonu: Otel rezervasyonları mutlaka gidiş dönüş tarihlerini içermeli ve üstünde sizin isminizin yazılı olması gerekmektedir. Otel rezervasyonunuz mutlaka voucher belgeniz ile desteklenmeli ve 30 günü aşmamalıdır. Rusya turist vizesi maksimum 30 günlük olduğu için bu süreyi aşan rezervasyonlar kabul edilmez. Otel rezervasyonunuzun tarihi ile uçuk bilet tarihlerinin aynı olması gerekir.
  • Uçak Bileti Rezervasyonu: Uçak biletinizi rezervasyonunu yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Uçuş tarihleri otel rezervasyonu tarihleri ile uyum göstermeli. Uçuş rezervasyonu gidiş, dönüş olacak şekilde yapılmalıdır. Üstünde sizin isminiz yazılı olmalı ve rezervasyonunun geçerli olduğu süreler yazılmalıdır.
  • Voucher belgesi: Rusya voucher belgesi sizleri Rusya’ya davet eden belge olup, kalacağınız oteli, kalacağınız süreyi ve pasaport bilgilerinizi içerir. Bu belge Rusya’da bulunan şirketimiz tarafından hazırlanır ve mutlaka turizm bakanlığı tarafından onaylanan şirketler tarafından düzenlenir. Voucher belgesi olmadan Rusya vizesi almanız mümkün değildir.
  • Garanti Mektubu: Rusya garanti mektubu voucher ile birlikte düzenlenir. Bu belgeyi şirketimiz sizler adına düzenler. Garanti pismo olarakta geçen bu mektup sizlerin Rusya’da kalacağınız süreyi, pasaport bilgilerinizi ve nerede kalacağınızı yazar. Ayrıca belirtilen sürede ülkeyi terk edeceğinize dair bir garanti verir. Bu mektup ile sizler için kefil olmuş oluruz. Bu mektup olmadan Rusya turist vizesi almak mümkün değildir.

 

 

×