Rusya vize 2019

Rusya vize 2019

Rusya vize 2019 yılında 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf sağlarsınız. Rusya vize işlemleri uzmanlarca yürütülür.

Rusya vize 2019 yılı ücreti 175$ | Rusya yıllık vize 650$ | Herşey dahil! Rusya vize ücreti güncel ve en iyi fiyat garantisi altındadır. Ekspres Rusya vizesi 1 günde çıkar ve evrak gerekmez. Rusya turist vizesi için pasaportunuz ve fotoğraf yeterlidir. Rusya vize uzmanı acentemiz hem Moskova hem de İstanbul’da sizlere yakın hizmet sunmaktadır. Rusya vize başvuru takiplerinizi en hızlı şekilde yapalım. Siz iş planınızı yapın, biz vize! Rusya yeşil pasaport için vize istiyor mu? rusya-vizesi Rusya vize rejimine göre Türk vatandaşları Yeşil Pasaport sahibi olsalar dahi Rusya vizesi almak zorundadırlar. Ziyaretleri turistik amaçlı olan kişiler, Rusya turist vizesi başvurusunda bulunarak ülkeye giriş yapabilirler. Seyahatleni 1 aydan fazla sürecek kişiler için Rusya ticari vizesi ve yine 3 aylık ticari vize ile uzun dönemli işlerini halledebilirler.

Rusya vizesi çıkartmak Şirketimizin kuruluş amacı Rusya için vize başvurusunda bulunacak kişilerin ve kurumların hizmet kalitesinin arttırılması, rusya vize evrakları toplanmasında yardımcı olmak, vize alınmasındaki prosedürlerin çabuklaştırılması ve kolaylaştırılması, rusya için vize isteyen Türk şirketleri için maksimum rahat şartların oluşturulması adına hizmet vermektedir. Merkez ofisi Moskova’da bulunan SoHo Danışmanlık, İstanbul’daki Türkiye ofisi aracılığıyla Rusya vize işlemleri yürüterek tüm illere hizmet verebilmektedir. Özellikle Rusya işçi vizeleri gibi konularda, hem Rusya’da hemde İstanbul’da olmak büyük avantaj sağlamaktadır. Ödemelerinizi vizeleriniz çıktıktan sonra ister Rusya’da ödeyin isterseniz Türkiye, İstanbul ofisimizde ödeyin. Ayrıca evraklarda iki ülke takip edilip hızlıca sonuçlandırılması açısından önemlidir. İstanbul dışında olan müşterilerimiz de güvenli kargo yöntemi ile Aras kargo, Yurtiçi ve MNG kargo ile pasaport teslimatları yapılabilmektedir.

Yeşil Pasaportunuz olsa dahi Rusya ziyareti için vize almak mecburidir. Ziyaret öncesi Rusya vizesi başvurusu yapılmalı. Rusya vize 2019 yılında, Rusya için vize var mı sorusunun cevabı evet 2018 yılı itibariyle halen Rusya için vize başvurusu zorunludur. Rusya vizesi kalktı mı? Evet daha önce Rusya vizesi kalkmış ve vizesiz girişler yapılmaktaydı. Ancak 2015 Yılındaki Rus uçağının düşürülmesi sonucu ikili ilişkiler bozuldu ve Rusya vize rejimi değişti. O günden sonra Rusya için vize almak artık Türk vatandaşları için şart oldu. Yeşil Pasaport sahibi olsanız dahi vize rejimine tabisiniz ve vize almak zorundasınız.

Rusya için vize var mı? En çok gelen sorulardan birisidir. Evet Rusya için vize gereklidir. Üstelik Yeşil Pasaportunuz olsa dahi Rusya ziyareti için vize almak mecburidir. Ziyaret öncesi Rusya vizesi başvurusu yapmalı ve vizenizi almalısınız.

Rusya vize 2019 işlemleri

Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir.

Rusya vize 2019 evrakları

Rusya vize evrakları toplanırken vize tipine göre hazırlanmaktadır. Rusya vize evrakları Rusya için vize alacaklar için çok önemlidir. Rusya vize evrakları tarafımızca hazırlanır. Siz sadece pasaportunuz ile vesikalık fotoğrafınızı sağlarsınız.

 • En az 6 ay geçerli pasaport (vize için boş sayfa içermeli ve 2 boş sayfa olmalı)
 • Vesikalık Fotoğraf (Arka fonu beyaz olmalı) Rusya vizesi fotoğraf ölçüsü 35mm – 45mm olmalıdır. Kesinlikle Rusya vizesi için Biometrik fotoğraf kullanılmamaktadır.
 • Varsa otel ve uçak rezervasyonlarınız.
 • Varsa sağlık seyahat sigortanız.
 • Davetiye mektubunuz veya voucher belgeniz yok ise şirketimiz sizin için temin edecektir.

Rusya vize 2019 ücreti

Rusya vize ücreti vize tipine göre ödenmektedir. Sitemizdeki fiyatlar Rusya vize ücreti harçları ve servis bedeli dahil fiyatlardır. Rusya için vize başvurusunda Rusya vize ücreti ödendikten sonra 2-5 gün arasında çıkar.

Rusya vize başvuru takip merkezi Moskova & İstanbul

Rusya vize başvuru takip merkezi Moskova & İstanbul

Rusya vizesi başvurusunda Rusya vize 2019 yılında bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Rusya vizesi kolay ve çabuk çıkan bir vize olmasına rağmen, eğer doğru belgeler ve titiz bir başvuru takibi yapılmaz ise hem zaman kaybı hemde başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilirsiniz.

Rusya için vize başvurusunda önemli noktalar;

 • Rusya girişi yapılır yapılmaz registrasyon işlemi hakkında bilgi alın. Otel’da kalanlar için registre işlemine gerek yok. Ancak eğer arkadaş, eş dost, yanında kalınıyor ise mutlaka ovire gidilip registrasyon işlemini yapınız. Adres kayıt edecek durumunuz yok ise Moskova ofisimiz sizin için bu işlemi yapacaktır.
 • Rusya senelik ticari vizesi ile ilgili olarak önemli olan bir başka konu ise 90 gün konusudur. Kesinlikle vize üstünde 1 sene yazsa bile 6 ay içerisinde sadece 90 gün Rusya’da kalabilirsiniz. Bazı kişiler “gir, çık” yapsan gibi bir fikir verseler bile yanlıştır. Giriş, çıkış yapmak sürenizi değiştirmez. Senelik Rusya vizesi alarak Rusya’da sadece o kadar süre kalabilirsiniz. Aksi durumda tutanak ile birlikte sınır dışı edilerecek ceza alabilirsiniz.
 • Rusya turist vizesi ile gidenler Voucher belgelerini mutlaka yanlarında bulundursunlar.
 • Resmi acente dışında davetiye yada voucher alıyorsanız, güvenilir kişiler ve kurumlar olmasına dikkat ediniz.
 • Rusya vizesi tipine göre Rusya vize evrakları değişmektedir. Vize tipinizi belirleyip evrakları düzenleyiniz.
 • Rusya vize ücreti ödendikten sonra tekrar geri iadesi mümkün olmamaktadır. Ödeme yapmandan önce iki kere kontrol ediniz.

Rusya yeşil pasaport için vize istiyor mu?

Rusya yeşil Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları için 2018 yılı için vize istemektedir. Yani eğer sizde işiniz dolayısıyla veya başka sebeplerle yeşil pasaport sahibi iseniz ve Rusya ziyareti yapmak istiyorsanız, 1 gün hatta 1 saat dahi olsa Rusya vizesi başvurusunda bulunmak zorundasınız.

Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun son günlerde mevkidaşı Lavrov ile yaptığı görüşmelerden anlaşılmaktadır ki, ilk etapta Rusya vizesi için yeşil pasaportlara vize kaldırılması gündemde belki çok giriş çıkış yapan lojistik şirketlerimizin sürücüleri içinde gündemde olan vizelerin kalkması çalışmaları sürmektedir. Beklentimiz iki ülke arasında dostluğun ve ticaretin gelişmesi için vizelerin kolaylaştırılmasıdır.

Rusya vizesi çıkarmak

Rusya için vize almak isteyenler iki yol ile bunu yapabilir. Kendiniz konsolosluğun online sistemi üzerinden başvuru yapar ve Rusya vize evrakları toplarsınız ki bu meşakkatli ve uzun bir yoldur. Rusya vize ücreti harçlara ve başvuruya göre yatırılır. Ayrıca Rusya’dan Davetiye verecek şirket bulmanız ve bu şirketten alınan davetiyeyide Rusya içişleri bakanlığından onaylatmanız ve rusya vize evrakları dosyasına eklemeniz gerekmektedir. Rusya vize işlemleri bu şekilde kendinizce yürütülebilir. Diğer yol ise uzman acenteniz tarafından bakanlık onayı ile alınan Rusya için vize davetiyeniz ile rusya vize evrakları düzenlenerek rusya vize ücretiniz ödenir ve rusya vizesi çıkartılır. Böylelikle zaman kaybı ve bürokrasiden kurtulursunuz.

Rusya için vize başvurusu

Şirketimizin kuruluş amacı Rusya için vize başvurusunda bulunacak kişilerin ve kurumların hizmet kalitesinin arttırılması, rusya vize evrakları toplanmasında yardımcı olmak, vize alınmasındaki prosedürlerin çabuklaştırılması ve kolaylaştırılması, Rusya için vize isteyen Türk şirketleri için maksimum rahat şartların oluşturulması adına hizmet vermektedir. Merkez ofisi Moskova’da bulunan SoHo Danışmanlık, İstanbul’daki Türkiye ofisi aracılığıyla Rusya vize işlemleri yürüterek tüm illere hizmet verebilmektedir. Özellikle Rusya işçi vizeleri gibi konularda, hem Rusya’da hemde İstanbul’da olmak büyük avantaj sağlamaktadır. Ödemelerinizi vizeleriniz çıktıktan sonra ister Rusya’da ödeyin isterseniz Türkiye, İstanbul ofisimizde ödeyin. Ayrıca evraklarda iki ülke takip edilip hızlıca sonuçlandırılması açısından önemlidir. İstanbul dışında olan müşterilerimiz de güvenli kargo yöntemi ile Aras kargo, Yurtiçi ve MNG kargo ile pasaport teslimatları yapılabilmektedir.

Rusya vize ücreti hakkında

Rusya vize işlemleri yürütülürken hangi vize türüne karar verildi ise Rusya vize ücreti ona göre ödenmektedir. Çünkü her vize türü ve giriş sayısı farklı vize harçları ile konsolosluğa başvuru yapılır. Örneğin Rusya turist vizesi için 140$ iken senelik çok girişli vizeler 550$ görünmektedir. 2018 yılında yapılan zam ile birlikte Rusya vize ücreti yükselmiştir. Sitemizde bulacağınız fiyat listeleri acente ücretleri, konsolosluk harç ve ücretleri dahil fiyatlardır. Bu fiyatların haricinde başka hiç bir ücret talep edilmez. Sadece ücretlere katma değer vergisi eklenecektir. Ayrıca Rusya vize evrakları arasında olmamasına rağmen bizim tavsiyemiz seyahat sağlık sigortası da yapılması yönündedir. 15-20 Euro arasında olan seyahat sağlık sigortanızı ister siz dilediğiniz bir acenteye kestirebilirsiniz veya bizim indirimli çalıştığımız acenteden kendimiz de kesebiliriz.

×