Rusya vize başvurusu

Rusya vize başvurusu Türkiye’de bulunan Rusya Konsolosluklarına yapılmaktadır. Rusya vize başvurusu yapılırken istenen evraklar tam ve eksiksiz olmalı ve vize tipine göre çeşitlilik göstermektedir. Rusya vize başvurusu yapılırken güvenilir acenteler ile çalışmalı ve başvuru için doğru adres seçilmelidir.

Rusya vize başvurusu işlemleri

Rusya vize başvurusu vize türünüze göre değişiklik göstermektedir. Özellikle son zamanlarda Rusya vize işlemleri yanlış yürütüldüğü için bir çok kişi ve vatandaş mağdur durumda yada boş yere fazla vize harcı ödemiş durumda kalmaktadır. Bununla birlike yine yanlış bilgilendirme ve yanlış vize seçimi sonucu vatandaşlar vize memurları ile sorun yaşamaktadır.

Rusya vize başvurusu bir kaç aşamadan oluşmakta olup bunların başında Rusya vize başvurusu, Rusya vize ücretinin ödenmesi, Rusya vize evraklarının toplanması yer almaktadır. Rusya vize işlemlerini her vize tipine göre aşağıda kısaca anlatmaya çalışacağız.

Rusya turist vizesi başvurusu

Rusya vize başvurusu işlemleri için gerekli olan evraklar öncelikle Pasaportunuz ve 2 adet vesikalık fotoğrafınız olacaktır. Rusya turist vizesi işlemleri için başvuru formunda bulunan fotoğraf alını için 35mm ye 45mm aralığında ölçüsü olan fotoğraf gereklidir. Rusya turist vizesi başvuru formu doldurulurken gerekli olan alanlara bilgiler mutlaka girilmelidir. Rusya turist vizesi için çok fazla evrak istenmemesine rağmen istenen evraklarında doğru ve tam doldurulmuş olması güven vermektedir. Başvuru formunun doldurulmasından sonra Rusya turist vizesi ücreti ödenerek Rusya vize evrakları ile birlikte içeriye evraklarınız verilmiş olur. Bu aşamadan sonra artık sadece başvuru süresini beklemek kalacaktır. Rusya vizesi normal başvuru süresi 5 iş günü sürerken, ekspres Rusya vizesi başvurusu 1 günde teslim edilmektedir. Ancak burada yanlış anlaşılma olmaması açısından turistik Rusya vizesi ekspres başvuruları verildiği günün ertesi günü öğleden sonra geri teslim edilmektedir. Yani aynı gün Rusya turist vizesi alınması mümkün değildir.

Rusya ticari vizesi başvuru işlemleri

Rusya vize başvurusu işlemleri ise turistik vizeden farklı olarak uzun süreli vize olması dolayısıyla daha uzun sürede çıkmaktadır. Rusya ticari vizesi 1 yıllık olur. Rusya ticari vizesi sahibine Rusya topraklarında dilediği zaman giriş yapabilme yani çok girişli olup orada 6 ay içersinde 90 gün yani 3 ay orada kalmasını sağlar.

Rusya ticari vizesinde bir başka yanlış anlaşılan konu ise bu vize ile ülkede kalma süresidir. Yani Rusya ticari vizesi 12 aylık olmasına rağmen bu vize ile orada 12 ay boyunca kalamazsınız. Burada itiraz eden kişiler kalınabildiğini söyleyen kişiler belki böyle bir şey ile karşılaşmamış olabilirler. Ancak vize kağıdının üstünde de yazıldığı gibi sadece 90 gün kalınır. Diğer 90 gün ise yine kendi ülkenizde veya Rusya dışında bir başka ülkede kalınması gerekmektedir. Bu konuda bir müşterimizin başına gelen tutanak burada inceleyebilirsiniz.

Rusya ticari vizesi başvuru davetiyesi

Rusya ticari vizesi başvuru davetiyesi için gerekli olan süre 15-20 gün arasındadır. FMS onaylı olan bu davetiye, göçmen bürosunun yoğunluğu, bayramların durumuna göre değişiklik gösterebilir. Rusya ticari vizesi davetiyesi, kendi şirketimiz tarafından Moskova’da düzenlenip sizi Rusya’ya davet eden bir nevi belge niteliğindedir. Bu davetiye süresince pasaportunuza ihtiyaç duyulmaz sadece fotokopisi ile işlemler başlatılır. Davetiyenin çıkmasının hemen ardından, İstanbul ofisimiz davetiyeniz ile birlikte başvuru evraklarınızı hazırlar ve Rusya Konsolosluğuna verilmek üzere Rusya vize evraklarını düzenler. Bu aşamada pasaportunuzun orijinal haline ihtiyacımız vardır. Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki mutlaka davetiye için yolladığınız pasaportunuz ile başvuru yapılması gerekmektedir. Çünkü Rusya konsolosluğunda 5 iş günü kalır. Bu süre sonunda vizeniz pasaportunuza yapıştırılmış olarak geri alırsınız.

Rusya vize başvurusu için şirketimizin  hem Rusya ofisinden hemde Türkiye ofisinden en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. 02129636337 0544 528 14 84  +7(925) 472 35 51

×