Rusya turist vizesi

Rusya vize garanti mektubu (garantiynoe pismo)

Rusya vize garanti mektubu Rusya turist vizesi almak için gerekli olan evraklar arasındadır. Rusya vizesi garanti mektubu aynı zamanda Rusya garanti pismo olarakta bilinir. Rusya vize işlemleri yürütülürken Rusya vize evrakları toplanma aşamasında evraklar arasında olması gereken bir belgedir. Bu belge üstünde ziyaret yapacak olan kişinin Rusya topraklarını taahhüt ettiği tarihte terk edeceğine kefil olan bir mektuptur. Mektubun sahibi Rusya voucher belgesinide hazırlayan Rusya’da bulunan turizm şirketidir. Yani bizim şirketimiz ziyaretçiye kefil olarak şunu demektedir. Pasaport bilgileri yazılı olan kişi bizim misafirimiz olarak x otelinde belirtilen tarihlerde kalacak ve ülkenizi o tarihte terk edecektir. Bu konuda sizi temin ederiz. Rusya Konsolosluğu bu belgeyi görmeden kesinlikle Rusya turist vizesi vermemektedir. Bu belge sıradan kişi yada kurumlarca hazırlanması kabul edilmemektedir. Bu belgeyi hazırlayacak kişi Rusya’da turizm bakanlığınca onaylı bir şirket olmalıdır. Rusya voucherı birlikte sunulmalıdır.

Rusya vize garanti mektubu (garantiynoe pismo)
Rusya vize garanti mektubu (garantiynoe pismo)

Rusya turist vizesi için gerekli evraklar

Rusya Federasyonuna ziyarette bulunacak Türk vatandaşlarının Rusya turist vizesi için gerekli evrakları aşağıdaki belgelerdir. Eğer farklı bir vatandaşlık söz konusu ise evraklar değişmektedir. Rusya yeşil pasaportunuz olsa dahi vize talep etmektedir. Rusya’ya vizesiz gitmek mümkün değildir.

  • Pasaport: En az altı ay geçerliliği olmalı. Yırtık, eksik sayfa, yıpranmış pasaportlar kabul edilmemektedir.
  • Fotoğraf: Rusya vizesi için fotoğraf ölçüleri 35mm-45mm olması gerekmektedir. Ayrıca fotoğrafın arka fonunun mutlaka beyaz olması ve tek renk olması gerekmektedir. Arka fonda çiçek, böcek, bulut vs bulunan fotoğraflar kabul edilmemektedir. Mutlaka yakın tarihte çekilmiş olmalıdır. Bu fotoğraf vizenizin üstüne ekleneceği için size benzemelidir.
  • Otel Rezervasyonu: Otel rezervasyonları mutlaka gidiş dönüş tarihlerini içermeli ve üstünde sizin isminizin yazılı olması gerekmektedir. Otel rezervasyonunuz mutlaka voucher belgeniz ile desteklenmeli ve 30 günü aşmamalıdır. Rusya turist vizesi maksimum 30 günlük olduğu için bu süreyi aşan rezervasyonlar kabul edilmez. Otel rezervasyonunuzun tarihi ile uçuk bilet tarihlerinin aynı olması gerekir.
  • Uçak Bileti Rezervasyonu: Uçak biletinizi rezervasyonunu yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Uçuş tarihleri otel rezervasyonu tarihleri ile uyum göstermeli. Uçuş rezervasyonu gidiş, dönüş olacak şekilde yapılmalıdır. Üstünde sizin isminiz yazılı olmalı ve rezervasyonunun geçerli olduğu süreler yazılmalıdır.
  • Voucher belgesi: Rusya voucher belgesi sizleri Rusya’ya davet eden belge olup, kalacağınız oteli, kalacağınız süreyi ve pasaport bilgilerinizi içerir. Bu belge Rusya’da bulunan şirketimiz tarafından hazırlanır ve mutlaka turizm bakanlığı tarafından onaylanan şirketler tarafından düzenlenir. Voucher belgesi olmadan Rusya vizesi almanız mümkün değildir.
  • Garanti Mektubu: Rusya garanti mektubu voucher ile birlikte düzenlenir. Bu belgeyi şirketimiz sizler adına düzenler. Garanti pismo olarakta geçen bu mektup sizlerin Rusya’da kalacağınız süreyi, pasaport bilgilerinizi ve nerede kalacağınızı yazar. Ayrıca belirtilen sürede ülkeyi terk edeceğinize dair bir garanti verir. Bu mektup ile sizler için kefil olmuş oluruz. Bu mektup olmadan Rusya turist vizesi almak mümkün değildir.
×