Rusya vize işlemleri

Rusya vize işlemleri

Rusya vize işlemleri normal sürelerde 5 iş günü içerisinde sonuçlanırken, acil durumlar için çıkarılan Rusya ekspres vizesi ise 1 iş gününde çıkarılmaktadır. Rusya vize işlemleri uzman kişilerce yürütülmeli ve güncel mevzuatlar mutlaka yakından takip edilmelidir. Rusya vize işlemleri hem Rusya’da hemde Türkiye’de bulunan ofisimiz ile takip edilir. Rusya vize evrakları hazırlanır. Rusya vize davetiyesi çıkarılır. Rusya vize voucher belgesi düzenlenir.

  1. Rusya vize garanti mektubu yazdırılır.
  2. Rusya vize başvuru formu doldurulur.
  3. Ödenecek Rusya vize harçları çıkarılır.
  4. Rusya vize ücreti ödenir.
  5. Rusya konsolosluk pasaport teslimi gerçekleşir.
  6. Pasaportunuz teslim edilir.

Dikkat edilmesi gerekenler;

Rusya vize işlemleri yürütülürken dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır. Rusya vize işlemleri seçtiğiniz vize türüne göre yürütülmeli. Rusya’da bulunma amacınız ne ise bu amaca uygun olan vize tipini seçmeniz gereklidir. Rusya vize işlemleri bu vize tipine göre yapılacağından Rusya vize evrakları toplanırken detaylı bir şekilde kontrol edilmelidir. Rusya vize işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken konu başvuru yapılan Pasaportunuz hangisi ise yine o Pasaportunuza vizenizi almanızdır. Son zamanlarda iki Pasaportlu olan kişiler farklı Pasaport gönderilmesinden dolayı yaşanan aksaklıklardan dolayı vizeleri zor duruma düşmektedir.

Rusya vize işlemleri yürütülürken Pasaportunuzun eski, yırtık yada yıpranmış olmaması gerekmektedir. Pasaportunuz da mutlaka geçerli bir sayfa olmalı ve bu sayfanın da önü ve arkası boş olmalıdır.

Aksi durumda pasaport geri gönderilmekte buda Rusya vize işlemleri süresini uzatmaktadır. Rusya vize işlemleri Türkiye’de Konsolosluklarca yürütülmekte, vize sürenizi ve onay yada reddedilme durumunuza onlar karar vermektedirler.

Rusya vize  süreleri ve Rusya vize işlemleri süreleri, işlemlerin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi işlemleri normal başvurularda 5 iş günü sürerken, ekspres vize başvuruları 1 iş gününde çıkmaktadır. Bununla birlikte uzun süreli vizelerde daha uzun süre başvurularda olmaktadır. Örnek vermek gerekirse Rusya ticari vizesi çıkarma süresi İstanbul’da 5 iş günü sürerken, davetiyesinin Rusyadan gelmesi 15 günü bulabilmektedir. 

Yine Rusya vize işlemleri yürütülürken başvuru sahibinin Türk vatandaşı olmaması durumu var ise; yolcunun Türkiye’de alınmış bir ikamet belgesi bulunması gerekmektedir. Eğer ikamet belgesi yok ise bu süreler 15 günü bulmaktadır. Rusya vize işlemlerinin süresi kişinin vatandaşlık durumu, başvuru vize tipi gibi bir çok değişkenle birlikte değişen bir süredir.

Rusya turistik vizesi

Rusya vizesi turist 175$ | Rusya yıllık vize 650$ | Herşey dahil! Rusya vizesi 5 iş gününde çıkar. Rusya çalışma vizesi 3 hafta, Rusya ticari vize senelik 4 hafta. Rusya vize evrakları tarafımızdan hazırlanır. Siz sadece pasaport ve vesikalık fotoğraf sağlarsınız. Rusya vize işlemleri uzmanlarca yürütülür. Rusya vize ücreti güncel ve en iyi fiyat garantisi altındadır. Ekspres Rusya vizesi 1 günde çıkar ve evrak gerekmez. Rusya turist vizesi için pasaportunuz ve fotoğraf yeterlidir. Rusya vize uzmanı acentemiz hem Moskova hem de İstanbul’da sizlere yakın hizmet sunmaktadır. Rusya vize başvuru takiplerinizi en hızlı şekilde yapalım. Siz iş planınızı yapın, biz vize! Rusya yeşil pasaport için vize istiyor mu? rusya-vizesi Rusya vize rejimine göre Türk vatandaşları Yeşil Pasaport sahibi olsalar dahi Rusya vizesi almak zorundadırlar. Ziyaretleri turistik amaçlı olan kişiler, Rusya turist vizesi başvurusunda bulunarak ülkeye giriş yapabilirler. Seyahatleni 1 aydan fazla sürecek kişiler için Rusya ticari vizesi ve yine 3 aylık ticari vize ile uzun dönemli işlerini halledebilirler. Rusya vizesi çıkartmak Şirketimizin kuruluş amacı Rusya için vize başvurusunda bulunacak kişilerin ve kurumların hizmet kalitesinin arttırılması, rusya vize evrakları toplanmasında yardımcı olmak, vize alınmasındaki prosedürlerin çabuklaştırılması ve kolaylaştırılması, rusya için vize isteyen Türk şirketleri için maksimum rahat şartların oluşturulması adına hizmet vermektedir. Merkez ofisi Moskova’da bulunan SoHo Danışmanlık, İstanbul’daki Türkiye ofisi aracılığıyla Rusya vize işlemleri yürüterek tüm illere hizmet verebilmektedir.

Özellikle Rusya işçi vizeleri gibi konularda, hem Rusya’da hemde İstanbul’da olmak büyük avantaj sağlamaktadır. Ödemelerinizi vizeleriniz çıktıktan sonra ister Rusya’da ödeyin isterseniz Türkiye, İstanbul ofisimizde ödeyin. Ayrıca evraklarda iki ülke takip edilip hızlıca sonuçlandırılması açısından önemlidir. İstanbul dışında olan müşterilerimiz de güvenli kargo yöntemi ile Aras kargo, Yurtiçi ve MNG kargo ile pasaport teslimatları yapılabilmektedir.Rusya için vize almak isteyenler iki yol ile bunu yapabilir. Kendiniz konsolosluğun online sistemi üzerinden başvuru yapar ve Rusya vize evrakları toplarsınız ki bu meşşakkatli ve uzun bir yoldur. Rusya vize ücreti harçlara ve başvuruya göre yatırılır.

Ayrıca Rusya’dan Davetiye verecek şirket bulmanız ve bu şirketten alınan davetiyeyide Rusya içişleri bakanlığından onaylatmanız ve rusya vize evrakları dosyasına eklemeniz gerekmektedir. Rusya vize işlemleri bu şekilde kendinizce yürütülebilir.

Diğer yol ise uzman acenteniz tarafından bakanlık onayı ile alınan Rusya için vize davetiyeniz ile rusya vize evrakları düzenlenerek rusya vize ücretiniz ödenir ve rusya vizesi çıkartılır. Böylelikle zaman kaybı ve bürokrasiden kurtulursunuz. Rusya vizesi evrakları Rusya vize başvuru evraklarının hepsini uzman çalışanlarımız hazırlar. Formalite olan bazı evraklar tarafımızdan hazırlanır. Örneğin uçak rezervasyonları yada otel rezervasyonları geçici olarak düzenlenir. Eğer mevcut planlarınızda bunlar alınmış gerçekte varsa onlar üstünden başvuru yapılır. Rusya’dan gerekli olabilecek voucher yada vize davetiyesi gibi evraklar Rusya vize işlemleri yürütülürken belli olur ve ihtiyaç olması halinde ordaki ofisimizden temin edilir.

Rusya vizesi işlemleri Rusya için vize almak isteyen müşterilerimiz, Rusya bölgesine ziyaret edecek tüm personelleriniz için gerekli izinler ve çalışma belgeleri, vizeler ve oturumlar Moskova merkez ofisimizdeki uzmanlarımız tarafından en kısa sürede alınmaktadır. Rusya vize işlemleri bir kısım online olarak formları doldurup bir kısını ise Rusya ofisimizden vize davetiye mektubunu getirterek sağlıyoruz. Rusya vize evrakları toplandıktan sonra Rusya vize ücreti belirlendiği şekilde ödenir. Rusya vize işlemleri tarafımızca yürütüldüğünde hem sorun yaşamaz hemde zaman kazanırsınız. Rusya için vize almak istiyorsanız vize işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Unutmayalım ki, Uluslararası anlaşmadan dolayı Rusya Federasyonu vatandaşlarıyla, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının karşılıklı seyahatleri ile ilgili şartların en başında “Vize gidiş amacına uygun olmalıdır” gelmektedir. Bu amaca uygun vize işlemleri yapılmalı ve olumlu sonuç alacak şekilde itina ile takip edilmelidir.

Rusya vize işlemleri evrakları

SoHo Danışmanlık vize alım sürecinde şirketlerimize kolaylıklar sağlamak için maksimum gayret göstermektedir. Gerek Rusya turist vizesi olsun gerek çalışma izinleriniz olsun. Bizim için zaman ve hız önemlidir. Detaylı iyi bir evrak takibi, dikkatli form hazırlanması ile doğru bağlantı zaman kaybınızı önler vaktinde ve doğru zamanda Rusya’da olursunuz. Rusya vizesi günümüzde çıkarmak oldukça zorlaştırılmış bulunmaktadır. Bu sebeple evraklar takip edilirkende mümkün olduğunca karşı tarafa negatif bir görüntü verecek düzensiz evrak dosyalarından kaçınmak gerekir. Rusya vize ücreti yatırıldığında kesin olarak vizenizin çıktığında da emin olamazsınız. Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer konu ise vize süresinin tamamını orada kalamazsınız. Buda yanlış bilinenler arasındadır. Eğer senelik Rusya vizesi aldıysanız bunun ancak 90 gününü orada kalarak geçirebilirsiniz 6 ay içerisinde 90 gün geçirdikten sonra sanılanın aksine “Gir Çık” yaparım gibi bir mantık tamamen yanlıştır ve kişileri deport etmeden sınır dışına kadar bir çok durumla karşı karşıya bırakmıştır. Rusya vizesi ücreti Rusya vizesi işlemleri yürütülürken hangi vize türüne karar verildi ise Rusya vize ücreti ona göre ödenmektedir. Çünkü her vize türü ve giriş sayısı farklı vize harçları ile konsolosluğa başvuru yapılır. Örneğin Rusya turist vizesi için 140$ iken senelik çok girişli vizeler 550$ görünmektedir. 2018 yılında yapılan zam ile birlikte Rusya vize ücreti yükselmiştir.

Sitemizde bulacağınız fiyat listeleri acente ücretleri, konsolosluk harç ve ücretleri dahil fiyatlardır. Bu fiyatların haricinde başka hiç bir ücret talep edilmez. Sadece ücretlere katma değer vergisi eklenecektir. Ayrıca Rusya vize evrakları arasında olmamasına rağmen bizim tavsiyemiz seyahat sağlık sigortası da yapılması yönündedir. 15-20 Euro arasında olan seyahat sağlık sigortanızı ister siz dilediğiniz bir acenteye kestirebilirsiniz veya bizim indirimli çalıştığımız acenteden kendimiz de kesebiliriz. Rusya vizesi tipleri ve çeşitleri nelerdir? Rusya vize işlemleri yürütülürken Rusya için vize başvurusunda bulunan kişinin öncelikle gidiş amacına uygun bir vize tipi belirlemesi önemlidir. Rusya vize evrakları bu vize tipine göre hazırlanır. Rusya vize ücreti belirlenirken başvuru yaptığınız vize tipinize göre harçları ödenir. Rusya turist vizesi (Single Entry) Rusya ticari vizesi (Multiple Entry) Rusya çalışma vizesi (Multiple Entry) Rusya transit vizesi (Single Entry) Rusya öğrenci vizesi (Single Entry) Rusya özel vizesi (Single Entry) Rusya insani vizesi (Single Entry) Rusya vizesi başvurusu nasıl yapılır? Rusya vize işlemleri gerçekleştirilmeden önce lütfen ziyaret amacınızı belirleyiniz.

Rusya vize işlemleri
Rusya vize işlemleri

SoHo Danışmanlık size Rusya vize başvurunuzda yardımcı olmak için hizmet vermekte, ancak vize türünüzü seçmek ile ilgili size tavsiyemiz olamaz. Bunun sebebi gerçekte Rusya’ya ne amaçla gidildiğini ancak ziyareti yapacak kişi olan sizler bilebilirsiniz. Öncelikli amacımız size yol göstermek, sorularınızı cevaplamak olduğundan vize alıp almayacağınız hakkında kesin bir fikir belirtemeyiz. Bu tamamen Rusya Federasyonu’nun yetkisi altındadır. Rusya vizesi evrakları turist vize için nelerdir? Rusya vizesi evrakları istediğiniz vize türüne göre değişiklik gösterir. Rusya turist vizesi için aşağıdaki evraklar gereklidir. Rusya vize evrakları çok fazla değildir. Ancak bazı evraklar sadece Rusya’da bulunan turizm şirketlerinden gelmesi gerekmektedir.

Örneğin; voucher belgesi, vize davetiyesi, garanti mektubu vb gibi. Rusya turistik vizesi evrakları; Pasaport Voucher belgesi Garanti mektubu Fotoğraf otel ve uçak rezervasyonlarınız Rusya vizesi evrakları ticari vize için nelerdir? Rusya vize evrakları business yani ticari vizelerde çok azdır.

Bunun sebebi Rusya ticari vizesi çok girişli ve yıllık olduğu için, ziyaretçi istediği zaman gitme hakkına sahiptir. Rusya ticari vizesi ile yıl içersinde bir çok kez Rusya topraklarına girmek hakkına sahip olursunuz. Böyle olduğu için Rusya turist vizesinde olduğu gibi otel yada uçak rezervasyonları istenmez. Rusya ticari vizesi evrakları içerisinde en önemlisi Rusya’dan gelecek olan ticari vize davetiyenizdir. Bu davetiyeyi şirketimiz sizler için hazırlar ve İstanbul ofisimize gönderir. Böylece davetiye ile birlikte başvuru formlarınız düzenlenir. Rusya vize evrakları hazırlandıktan sonra sadece Rusya vize başvurusu yapmak ve Rusya vize ücretini ödemek kalır. Normal başvurularda Rusya vizesi 5 iş gününde çıkmaktadır. Ayrıca acil durumlar için Rusya ekspres vize başvurusu da yapılabilmekte ve 1 günde vize alınmaktadır.

Rusya ticari vizesi evrakları; Pasaport. En az altı ay geçerliliği olmalı ve boş sayfa içermelidir. Yırtık yada yıpranmış pasaportlar kabul edilmemektedir. FMS onaylı ticari şirket tarafından davetiye belgesi. Bu davetiye Moskova merkez ofisimiz tarafından hazırlanır ve bize yollanır.

Rusya vize fotoğraf ölçüsü

Fotoğraf 2 adet olmalı ve arka fonu mutlaka beyaz olmalı. Fotoğraf ölçüsü 35mm-45mm şeklinde olmalıdır. Rusya vize başvuru formunuzda kullanılmak üzere; adres bilgileri, telefon bilgisi, e-posta, iş yeri bilgileri. Rusya vizesi evrakları çalışma vizesi için nelerdir? Rusya vize evrakları çalışma vizesi için iki aşamalıdır. Rusya çalışma vizesi Rusya’da faaliyet gösteren resmi bir şirket üstüne çıkartılan izindir. Bu çalışma vizesi ancak bir şirket üstüne çıkartılır. Eğer başka bir iş yerine geçer yada başka bir yerde çalışmak isterseniz, Rusya çalışma vizeniz o şirketin üstüne değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca Rusya çalışma vizesi her şehir için farklıdır. Rusya çalışma vizesini Moskova için aldıysanız sadece Moskova’da çalışabilirsiniz. Tabiki eğer başka şehirlerde şirketinizin bir şubesi var ise bu durumda bir sorun yok orada bulunmaya ve çalışmaya hakkınız vardır.

Rusya çalışma vizesi yıllık çalışma vizesi ve 3 yıllık(VKS) çalışma vizesi olarak iki türü bulunmaktadır. İki çalışma vizesi arasında da bazı farklılıklar vardır. En önemlisi Rusya VKS vizesinde vergi yükümlülüğü fazladır. O yüzden VKS vize genellikle uzun dönemli projeler ve büyük şirketler tarafından yüksek nitelikli çalışanları için alınmaktadır. Aylık mecburi olarak yatırılması gereken 170.000 Ruble kadar (değişiklik gösterebilir.) bir vergi yükümlülüğü vardır.

RUSYA VİZE İŞLEMLERİ ŞİMDİ DAHA KOLAY!

02129636337 | 05445281484

×