Rusya turist vizesi

Rusya vize senelik ticari evraklar

Rusya vize evrakları

Rusya Business Vize Çıkartmak İçin İstenen Evraklar:

rusya vize evrakları
Rusya vize evrakları konsolosluk tarafından orijinalleri olarak istenmektedir. Eğer davetiyeniz var ise lütfen aslını getiriniz.

Rusya için vize başvurusunda bulunacak kişiler için yeni bir gelişme oldu. Senelik çok girişli Rusya ticari vizesi alacaklar için önceden mutlaka bir kez de olsa Rusya’ya giriş yapmış olması gerekmektedir. Yani eğer daha önceden Rusya ticari vizesi almışsanız bir sorun yok. Tekrar alabiliyorsunuz. Ancak hiç alınmamış boş bir pasaport ile artık ticari senelik Business vizelere vize davetiyesi FMS tarafından verilmemektedir. Ancak bu durumu şu şekilde çözüme kavuşturabiliyoruz. Öncelikle 90 günlük olan yine ticari vizeden bir kere aldıktan sonra yenileme yaparken senelik ticari vizesi çıkartabiliyorsunuz. Rusya vize rejimini yumuşatma hatta Turistlikleri kaldırmak isteğimize rağmen üstüne yeni yeni uygulamalar çıkartmakta ve durumu daha katı ve bürokratik hale getirmektedir. Rusya vize evrakları hazırlanırken lütfen vize danışmanlarımızdan bizi arayarak güncel evrak listesini isteyiniz.

Rusya vize evrakları

Rusya vize evrakları seçtiğiniz vize tipinize göre farklılık göstermektedir. Rusya vize evrakları hazırlanırken seçilen Rusya vizesi uzun süreli de olabilir kısa sürelide olabilir. Rusya ziyaretinizin amacına uygun olması doğru seçim yapılması için vize danışmanlarımızdan destek alınız.

Rusya vize evrakları öncelikle istenilen evraklar olmalıdır. Gereksiz konsolosluğun talep etmediği evraklar sadece kalabalık yapmış olacaktır. Rusya vize evraklarından en önemlisi Rusya turist vizesinde istenen Voucher belgesi ve Rusya ticari vizelerde istenen Rusya ticari davetiyesidir. Bu iki evrak doğru kişilerce hazırlanıp Rusya vize başvurunuzla birlikte verilmelidir. Şirketimiz sizler için Rusya vize evraklarını toplayıp hazırlar. Ekstra evrak istenmesi halinde buda tarafınıza bildirilir.

Rusya vize evrakları listesi

  • Pasaport (En az altı ay geçerliliği olmalı, yırtık, eski, tarihi geçmiş olmamalı. Vize için yapıştırılacak boş sayfası olmalıdır.)
  • Vesikalık fotoğraf. Rusya vizesi için fotoğraf ölçüleri 35mm x 45mm arasındadır. Ayrıca fotoğrafın arka fonu beyaz yada farklı ama tek tonda olmalıdır. Fotoğraf biometrik değildir.
  • Rusya turist vizesi için başvuru yapılıyorsa “Voucher Belgesi” voucher belgesi bir nevi davetiye hükmünde olup sizlerin Rusya’da hangi tarihlerde bulunacağınızı ve hangi otelde konaklayacağınızı gösteren bir belgedir. Bu belge sadece yetkili turizm şirketleri tarafından ve Rusya’da kayıtlı şirketlerce verilebilir. İnternetten yapılan rezervasyonlar geçerli değildir. Yani booking.com dan alınan rezervasyonlar ile Rusya turist vizesi başvurusunda bulunamazsınız.
  • Rusya ticari vizesi için başvuru yapılıyorsa “Ticari Davetiye” Ticari davetiyeniz FMS yani Rusya Göçmen idaresi tarafından onaylanmış ve teleks yoluyla çıkartılmış olmalıdır. Ayrıca davetiyeniz hangi şehirden başvuru yapılacak ise şehrin ismi yazılmalıdır. Ayrıca Rusya giriş şehirleride mutlaka başvuru esnasında belirtilmelidir. Rusya ticari davetiyeniz yok ise şirketimiz sizin için çıkartacaktır.
  • Rusya çalışma vizesi başvurusu yapılıyor ise mutlaka HIV testi ibraz edilmelidir.
  • Seyahat sağlık sigortası kişinin gidiş ve dönüş tarihlerini kapsayacak şekilde yapılmalı ve 30.000Euro teminatlı olmalıdır. Acentemiz sigortanızı kesmektedir.

[fusion_alert type=”error” accent_color=”#808080″ background_color=”#ffffff” border_size=”” icon=”” text_align=”” text_transform=”” dismissable=”” box_shadow=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

Rusya vize evrakları kişilerin uyruklarına ve Türkiye’de bulundukları statüye göre değişiklik göstermektedir. Eğer yabancı uyruklu bir kişi iseniz Rusya vizesi başvurusunda bulunmak için mutlaka Türkiye oturum kartınız olmak zorundadır. Aksi durumda başvuru kabul edilmemektedir.

[/fusion_alert]

×