Rusya vizesi izmir

Rusya vizesi izmir

Rusya vizesi izmir şehrinden başvuru yapmak isteyen müşterilerimiz için sadece Pasaportlarını ve 2 adet vesikalık fotoğraflarını İstanbul ofisimize yollamaları yeterlidir. Turistik vizelerde 5 iş gününü bulmakta, diğer ticari uzun süreli vizelerde ise Moskova ofisimizden davetiyenizin gelmesi ile birlikte vize başvurunuzu yapmaktayız.

Rusya vizesi izmir üstünden başvurunuzu yapmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Rusya vizesi izmir de olanlar için Rusya vizesi ücreti 2019’de ne kadar olduğunu Rusya Konsolosluğu belirlemektedir. 2018 Yılında dolar kurundaki dalgalanmalardan dolayı artık Rusya Konsolosluğuda TL yerine Dolar üstünden ücretleri kabul etmektedir. Rusya vizesi sizin tercih ettiğiniz vize tipine göre harçlar belirlenmektedir. Rusya vizesi ne kadar olduğu bu vize tipine göre belirlenir. Örneğin Rusya ticari vizesi ile Rusya turistik vizesi arasında harç farkı olduğu gibi Rusya vize evrakları farkıda vardır. Bazı durumlarda ise tek veya çift girişli Rusya vizesi evrakları da harçlarıda farklı olmaktadır. Aşağıdaki tabloda Rusya vizesi ne kadar sorunuza yanıt olarak turistik vizelerin 2019 yılında ne kadar olduğu yazılıdır. Bu ücretlere tüm masraflar dahildir.

Rusya turist vizesi ziyaretçilere Rusya topraklarında maksimum 30 gün kalmayı ve sadece turistik amaçla ziyaret etmeyi sağlar. Rusya turist vizesi çıkarılması kolay ancak detaylı ve teferruatlı bir vize tipidir. Eğer doğru dikkatli bir şekilde formunuz doldurulur ve Rusya vize evrakları toplanırsa sorunsuz bir şekilde rusya turist vizesi başvurunuz tamamlanmış olur. Rusya turist vizesi özellikle evraklar hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bir vize türüdür. Gerekli olan evraklar az ama olmazsa olmazdır. Örneğin voucher belgeniz veya garanti mektubunuz.

Bir başka bilgi karışıklığıda rusya turist vizesi alınırken bir şehirden alınması gerektiğidir. Yani şöyle düşünüyor kişi vizenin üstünde Petersburg yada Soçi yada Rostov yazmalı. Gerçekte böyle birşey yoktur. Siz sadece Rusya vizesi alırsınız ve Rusya topraklarının her neresine hangi şehrine gitmek istiyorsanız oraya gidersiniz. Burada sadece gitmek istediğiniz şehir için voucher belgesi düzenlenir ve bu belgede hangi otelde hangi tarihlerde kalacağınızın bilgisi yer alır. Aksi taktirde yaklaşık 355 tane şehire ait vize ortaya çıkar. O yüzden siz Rusya vizesi alır ve seyahatinize rusya turist vizesi ile devam edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için vize danışmanlarımızla da görüşebilirsiniz.

Rusya vizesi ücreti iki kısımdan oluşmaktadır. Öncelikle Rusya vizesi tipinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu konuda acentemiz sizlere yardımcı olacaktır. Rusya vize evrakları bu belirlenen vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle Rusya vizesi ücreti tek giriş ve çift giriş olmak üzere farklı harçlardan oluşmaktadır. Bununla birlikte süreler de değişiklik gösterdiğinde yine farklı rusya vizesi ücreti ortaya çıkmaktadır. Aşağıdaki tablodan durumunuza uygun vize tipini seçip karşısında yazan ücreti görebilirsiniz. Buradaki ücretler tüm masraflar dahil ücretlerdir. Rusya vizesi ücreti ancak Rusya vize evrakları hazırlanıp, Rusya vize işlemleri bittikten sonra ödenmektedir.

Rusya vize işlemleri

Rusya vize işlemleri hem Türkiye’de hemde Rusya’da olan işlemlerden oluşmaktadır. Örneğin Rusya turist vizesi başvurusu İstanbul’da yapılabilir ancak temin edilmesi gereken evraklardan mesela Voucher belgenizin Rusya’da bulunan bir şirket tarafından gönderilmesi gerekmektedir. Voucher belgesi bir nevi davetiye olarakta düşünebilirsiniz. Bu davetiyeyi şirketimiz sizin için hazırlamaktadır. Siz isterseniz kendiniz işlemlerinizi yapıp vizenizi almak istiyorsanız bizden sadece Voucher belgesi alabilirsiniz. Bu şekilde daha ekonomik ve daha kontrollü bir başvuru yapabilirsiniz. Tercih sizindir.

Rusya vize evrakları

Rusya vize evrakları, Rusya vizenizin tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak yinede bir kaç tanesinden burada bahsedebiliriz. Rusya turistik vizesi için gerekli olan evraklar 2 adet vesikalık resim ile pasaportunuzla birlikte, başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Yapılan başvuru ardından, Rusya vize ücreti ödenerek turistik rusya vizesi almış olursunuz. Burada önemli bir konuda Rusya turistik vizesi evrakları toplanırken voucher belgesi ile birlikte garanti pismo ve diğer adıyla garanti belgeside almak zorundasınız. Bu belgede Rusya topraklarını zamanında terk edeceğinize yönelik Rusya’da bulunan şirket tarafından bir nevi garanti ve kefil olma durumu söz konusudur. Bu evraklar olmadan Rusya vize evrakları eksik olacağından Rusya turist vizesi alamazsınız.

Rusya vize ücreti

Rusya vize ücreti hem Rusya’dan gelecek olan evraklar için yapılan ödemeler, hemde Türkiye’deki konsolosluklara ödenecen harçlar olmak üzere bir kaç farklı kalemden oluşmaktadır. Yanlış anlaşılan bir başka konu ise bazı kişilerin sadece Konsolosluk harçlarına bakıp vize ücretlerinin o kadar olduğunu sanmalarıdır. Ancak sizlerin Konsoloslukta bu haçları ödeyebilmeniz için öncelikle acentemizden Rusya’nın talep etmiş olduğu davetiye, voucher, garanti pismo gibi evrakları satın almanız gerekmektedir. İşte bu aşamada Rusya vize ücreti artmakta çünkü bu evraklar için Rusya’ya ödeme yapılmaktadır. Yoksa bazı eksik bilgili kişiler dünyayı kazandığımızı düşünebilir ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

 

Rusya vizesi izmir
Rusya vizesi izmir

 

[table id=2 /]

×