Rusya öğrenci vizesi

Rusya öğrenci vizesi

Rusya öğrenci vizesi Türk vatandaşları için, Rusya’daki öğretim kurumlarından eğitim almak için Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu’ndan (FMS) davetiye almaları gerekmektedir. Bu öğrenci davetiyesi eğitim alınacak akademik kurum ve Göçmen Büro’nun ortak kararıyla ya da Rusya’da bulunan okulun Göçmen Bürosu’na direkt başvuru mektubu ile çıkar. Rusya Dışişleri Bakanlığı Bakanlığı başvuruyu değerlendirmeye alıp aynı zamanda gerekli görürse başvuru sahibinin eğitim nedeniyle ülkeye girişi için davetiye hazırlar.

Rusya öğrenci vizesi tek veya çok girişli olmak üzere 90 günü kapsamaktadır. Rusya öğrenci vizesi Göçmen Bürosu tarafından yabancı kişilerin Rusya’da bulunduğu zaman içerisinde eğitiminin süresine göre çok girişli ve çıkışlı olabilmektedir. Rusya öğrenci vizesinin uzatılma imkanı bulunmaktadır ancak bu süre 1 yılı geçemez.

Rusya öğrenci vizesi 5-10 iş gününde sonuçlanan, onaylanan bir vize türüdür. Rusya öğrenci vizesinin verilme amacı uygun olarak kullanılması Rusya Federasyonu tarafından önem arz etmektedir. Rusya eğitim vizesi başvurusu için Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından verilen resmi davetiyenin alınması veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’nın öğrenci vizesinin verilmesiyle ilgili olan kararı gerekmektedir.

Rus Konsolosluğu istenen evrakların haricinde ek evrak talep edebilmektedir. Aynı zamanda Rus Konsolosluğu gerekli görmesi durumunda başvuru sahibini mülakata davet edebilmektedir. Rusya öğrenci vizesi için şahsen başvuru yapılmakla birlikte vize acenteleri aracılığıyla da başvuru işlemi tamamlanabilmektedir.

Rusya öğrenci vizesinin süresinin uzatılma imkanı bulunmaktadır. Uzatılması istenen öğrenci vizesinin tarihi Rusya Federasyonu’ndaki yasalara uygun imzalanan eğitim anlaşması süresi içerisinde mümkündür. Uzatılacak öğrenci vizesinin süresi bir sonraki uzatma işlemi için 1 yılı geçmemek şartıyla düzenlenmektedir. Uzatılması istenen vize çok girişli vize olmakta ve işlem Rusya Federasyonu Göç Bürosu tarafından yapılmaktadır.

Rusya öğrenci vizesinin başvuru değerlendirmeleri ve karar aşamaları Türkiye’de Rusya Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliğinin inisiyatifindedir. Rusya Konsolosluğu Rusya öğrenci vizesi için gereken evrak listesi hakkında zaman zaman değişiklik yapmaktadır. Rusya öğrenci vizesi başvuru işleminizi gerekleri evrakları hazırlayıp vize acentemiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Rusya öğrenci vizesi evrakları

Rusya öğrenci vizesi evrakları

Rusya öğrenci vize başvurusunda bulunmak için istenen evrakların tam, eksiksiz ve doğru olarak hazırlanıp sunulması gerekmektedir.

 • Başvuru formu: Rusya Federasyonu başvuru formundaki bilgilerin doğru olması konusunda hassasiyet göstermektedir. Başvuru formundaki bilgilerin, verilen evraklarla uyum göstermemesi halinde vize başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır.
 • Okul Davetiyesi: Rusya Göçmen Bürosu tarafından verilen davetiyeler Rusya makamları tarafından kabul edilmektedir. Davetiye yerine bir diğer alternatif de Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından öğrenci vizesinin verilmesi kararına ilişkin evraktır. Davetiyenin sonuçlanma süresi 45 gün sürebilmektedir.
 • Geçerli Pasaport: Vizenin basılabilmesi için en az 2 adet boş sayfası bulunan ve vizenin bitimini takiben en az 6 ay geçerliliği olan pasaport. Uzun süreli eğitim görmek için Rusya öğrenci vizesi alabilmek için pasaportun en az 1,5 sene daha geçerli olması gerekmektedir.
 • Vesikalık Fotoğraf: Rusya öğrenci vizesi için istenen fotoğraf, biyometrik, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, arka fonu beyaz, güncel ve 1 adet olmalıdır.
 • Kan Testi: Sağlık ocaklarından veya özel hastanelerden alınmış HIV (Aids) raporu.
 • Gerekli Sigorta: Sağlık sigortası poliçesinin orijinali.

Listede yazılı belgeler Rusya Konsolosluğu tarafından istenmekte olan temel belgelerdir. Konsolosluk gerekli görmesi durumunda evrak listesinde değişiklik yapabilmektedir. Bu gereken evraklar Rusya’ya planladığınız ziyaretin amacına, kalış süresine göre değişir. Rusya Konsolosluğu gerekli görürse ek belge isteyebilir, vize başvuru sahibini görüşmeye davet edebilir.

Vize başvuru sahibinin amacı, masraflarını karşılaşacağını gösteren maddi kaynak, Türkiye’ye geri döneceğine dair belgeler, istenecek olan evraklardan bazıları olabilmektedir. Rusya öğrenci vizesi başvurusu için Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş acentelerle iletişime geçilip başvuru işlemi yapılabilmektedir. Rusya öğrenci vizesi için bizi arayabilirsiniz.

 • Pasaport (Pasaportunuzun 6 ay geçerli olması, boş sayfasının bulunması)

 • Vesikalık fotoğraf (Biometrik olmasına gerek yoktur. Sadece arka fonu beyaz olması yeterlidir.)

 • Rusya’da daha önce bulunduysanız, eski vizelerinizin taranmış halinide sunmamız gerek.

 • Başvuru formlarında kullanılmak üzere adres ve iletişim bilgileri.

 • FMS onaylı öğrenci davetiyesi

 • HIV (Elisa) virüsü taşınmadığına dair kan testi raporu.

Rusya öğrenci vizesi ücreti

Rusya öğrenci vizesi ücreti ücretleri dönem dönem değişkenlik gösterebilmektedir. Rusya öğrenci vizesi başvurusunun gerçekleşmesi için istenmekte olan bir ücrettir. Yatırılmadığı takdirde Rusya öğrenci vizesi başvurusu kabul edilmez. Rusya vizesi için belirtilen ücretler sabit olmayıp, zaman zaman değişebilmektedir. Rusya vize ücreti başvurulacak tüm vize türleri için aynı değildir. Rusya vize ücreti başvurulması planlanan vizenin türüne, giriş ve çıkış sayısına göre değişmektedir.

Aynı zamanda Rusya vizesi ücreti vize başvuru sahibinin vatandaşlığına göre de değişkenlik göstermektedir. Yani Türk vatandaşları için gerekli olan evraklar, bir yabancı vatandaş için aynı olmayabilir. Rusya Konsolosluğu’na ödenmesi gereken vize ücreti, Rusya öğrenci vizesi başvurusu esnasında ibraz edilen gerekli olan belgelerin konsolosluğa iletilmesinden önce ödenir ve vizenin herhangi bir nedenden ötürü reddedilmesi durumunda geri ödenmez. Yani başvurunuz eğer kabul edilmez ve ret alırsanız. Başvuru ücretiniz de her ülkede olduğu gibi Rusya’da da yanmış olur.

Rusya vize ücreti hakkında Rusya Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş vize acentelerinden daha fazla bilgiye ulaşılabilmektedir. Rusya vize ücreti iki ülke arasında gelişen siyasi, ekonomik duruma göre değişebilir, dolayısıyla seyahate yakın zamanda güncel ücretler hakkında bizden bilgi almanız rica ederiz.

Rusya öğrenci vizesi başvuruları 4-10 iş günü içinde sonuçlanır. Fakat bu süre resmi tatil günleri, yoğunluk ve yetkili makamların ek belge istemesi durumunda uzayabilir. Bu sebeple Rusya öğrenci vizesi başvuru işleminin seyahatten en az 1 ay öncesinde yapılması tavsiye edilmektedir.

Rusya öğrenci vizesi işlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, diğer ülke vatandaşlarına ve vatandaşlığı olmayan vatandaşlara Rusya eğitim kurumunun müracaatı ile Rusya Federasyonu kanunlarına uygun olarak Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesince (FMS Rossii) tarafından düzenlenen davetiyeye veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı (MID Rossii) tarafından alınan karara dayanılarak Rusya Federasyonuna eğitim görmek amacıyla giriş yapmak için verilir.

Rusya öğrenci vizesi 90 gün süreli bir girişli veya iki girişli verilir.

Sonraki vize süresi uzatımı, bir sonraki her bir uzatım için 1 yılı geçmeyecek şekilde, Rusya Federasyonu kanunlarına uygun olarak imzalanan eğitim anlaşması süresi içerisinde, çok girişli vize verilmek suretiyle, yabancı vatandaşın ikamet ettiği ve kayıt edildiği Rusya Federal Göç Şubesince yapılır.

Rusya öğrenci vizesi başvurularıyla ilgili karar mercii Türkiye’deki Rusya Büyükelçiliği’dir. Bu temsilciliklerdeki vize yetkilileri  değerlendirme yaparken başvuru sahibinden ek evrak isteyebilir ya da yüz yüze görüşmeye çağırabilir. Böyle bir durumda vize işlem süresinin uzayacağını unutmayınız. Detaylı bilgi almak için bizlere mail yoluyla sorularınızı sorabilirsiniz. info@sohodanismanlik.com

Rusya öğrenci vizesi

$130$3 Aylık
 • Öğrenci vizesi
Rusya öğrenci vizesi
Rusya öğrenci vizesiMoskova
Rusya öğrenci vizesi maksimum tek giriş veya çok girişli olarak hazırlanmaktadır. Rusya öğrenci vizesi 10 iş gününde sonuçlanan, onaylanan bir vize türüdür. Rusya öğrenci vizesinin verilme amacı uygun olarak kullanılması Rusya Federasyonu tarafından önem arz etmektedir. Rusya eğitim vizesi başvurusu için Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından verilen resmi davetiyenin alınması veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’nın öğrenci vizesinin verilmesiyle ilgili olan kararı gerekmektedir.

Yorumlar:

Rusya çalışma vizesi için bir çok yer ile görüştük ancak güven verdiğiniz için sizinle çalışmak istedik. Aldığınız vizelerde hiç bir sorun yaşamadık. Rusya çalışma vizesi için davetiyenin bu kadar zor olduğunu bilmiyorduk. Teşekkür ederiz.

Mehmet Hamdi, CTM Holding

Gerçekten Rusya çalışma vizesi için bu kadar kolay alacağınızı düşünmemiştim. Şimdi sizin hem Rusya’da hemde Türkiye’de olmanız çok güzel.Rusya çalışma vizesi takibimizi yaptığınız için çok sağolun. Rusya çalışma vizesi şimdi gerçekten kolaylaştı.

Ebru Mertoglu, Tezcan Stroy

Rusya çalışma vizesi 3 senedir sorunsuz bir şekilde çıkartan SoHo Danışmanlık ve vize yetkililerini çok teşekkür ederiz. Özellik son vize rejimi değişikliğinden sonra tam bir karmaşa olmuştu. Hukuk ekibiniz çok iyi çok sağolun. İyi çalışmalar dilerim.

Dilara Mehmetov, Meta Stroy

Kurduğunuz moto kurye yöntemiyle pasaport ve evraklarımızı adresimizden aldırmanız çok işimizi hızlandırdı ve zaman kazandırdı. Öyle anlar geliyor ki 1 gün bile uçak biletinde fiyatları çok değiştiriyor. Gösterdiğiniz efor için çok teşekkürler Duygu hanım. Rusya çalışma vizesi için her zaman sizi arayacağız.

Ece Baransoy, Element Stroy Invest

Rusya vize ücreti2018 Yılı güncel fiyat listesi

Vize TipiVize SüresiGiriş Sayısıİşlem süresiVize fiyatRusya vize evrakları
Rusya turist vizesi5-8 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)140$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi5-8 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi10-15 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi10-15 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)230$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi16-23 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)155$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi16-23 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)235$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi24-30 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)165$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi24-30 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)250$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi1 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)275$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi1 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)395$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)215$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)195$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)315$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)175$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)315$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi 1Yıl3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)130$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi 3Yıl3 Aylık vizeÇok Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)300$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi3 Aylık vizeÇok Girişli Rusya Vize2 gün (Express)525$Rusya vize evrakları
Rusya için öğrenci vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)140$Rusya vize evrakları
Rusya için öğrenci vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini siz sağlarsınız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)295$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini siz sağlarsınız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize2 gün (Express)525$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini biz sağlarız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize26 Günde550$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari vize (Davetiyesini Biz Sağlarız)3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize21 günde285$Rusya vize evrakları

Konsolosluk Görüşme Yok + Tüm Şehirlere Kargo ile Teslim!

Rusya öğrenci vizesi!