Rusya ticari vizesi

Rusya ticari vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle Rusya’ya gidiş amaçlarına uygun olacak ticari vize türünü belirlemeliler. Rusya vize işlemleri seçilen bu vize türüne göre yürütülecektir. Rusya vize evrakları seçtiğiniz bu vize için farklılık göstercek, Rusya ticari vizesi ücreti buna göre ödenecektir. Rusya için vize seçiminde sizlere yardımcı olabilmemiz için ziyaret amaç ve sürelerini danışmanlarımıza detaylı şekilde anlatınız.

Rusya ticari vizesi

Rusya ticari vizesi kısa sürelide olabilmekte 90 gün gibi ve uzun süreli 12 aylıkta olabilmektedir. Ziyaretçi kişiye Rusya Federasyonu içerisinde ticari amaçlı yapacağı ziyaretlerde kendisine ülkede vize de yazıldığı kadar kalma hakkı tanır. Rusya ticari vizesi ticaret amaçlı ziyaretler için kullanılır ve Rusya’da yaşamak için kullanılması doğru değildir. Örneğin Rusya’da iş görüşmeleri yapıp, pazarlama faaliyetleri yürütmek, fuara katılmak v.s gibi ziyaretler yapmak ticari faaliyet amacı taşır ve Rusya ticari vizesine ihtiyacınız vardır. Ayrıca belirtmek gerekir ki, Rusya için vize başvurusu yapacak kişiler Rusya ticari vizesi almak isterlerse “Yeşil Pasaport” sahibi olsalar bile vize mecburiyeti vardır.

Rusya ticari vizesi evrakları

Rusya ticari vizesi evrakları olarak bize göndermeniz gereken pek fazla evrak yoktur. Bunun sebebi bizim bütün evrakları kendimizin sizler adına hazırlamamız. Örneğin otel rezervasyonu veya uçak rezervasyonu gibi formalite icabı olan Rusya vize evrakları bizim ofisimizde hazırlanır ve siz yine kendi gerçek uçuş ve otel bilgilerinizi kullanırsınız. Bize gerekli olan sadece pasaportunuz ve 2 adet vesikalık fotoğrafınızdır.

Rusya ticari vizesi davetiyesi

Rusya ticari vizesi için evrakları hazırlanırken burada dikkat edilmesi gereken konu “Davetiye” belgenizdir. Bu davetiye sizi Rusya Federasyonuna çağırır. Ticari (Business) amaçlı olarak faaliyette bulunacağınızı onaylar. Yani sizi Rusya’ya davet eden şirketimizin bilgileri ve sizin pasaport bilgilerinizin yazılı olduğu ıslak imzalı ve mühürlü bir davetiye türüdür. Zaman zaman bu davetiyeyi teleks yolu olarak bakanlıktan barkodlu şekildede almaktayız. Rusya ticari vizesi başvurusunda Rusya vize evrakları arasında olması gereken bir belgedir. Bu belge olmaz ise Rusya ticari vizesi için başvuru yapamazsınız. Rusya ticari vizesi davetiyenizin üstüne yazılı olan alanlardan biride Rusya Federasyonu’na giriş yapacağınız şehir adı ve kalacağınız şehirlerin yazılı olmasıdır. Bu beyan üstüne konsolosluk Rusya ticari vizesini onaylamakta ve pasaportunuza yapıştırmaktadır. Eğer gideceğiniz şehir vizenizi aldıktan sonra değişiklik gösterirse. Örneğin Moskova vizesi olarak aldığınız davetiye daha sonra başka nedenlerle gitmeniz gereken Petersburg olursa bunu bize bildirmeniz gerekir. Aksi taktirde havalimanında vize memuru tarafından sorun çıkartılabilir.

  • Pasaport (Pasaportunuzun 6 ay geçerli olması, boş sayfasının bulunması)

  • Vesikalık fotoğraf (Biometrik olmasına gerek yoktur. Sadece arka fonu beyaz olması yeterlidir.)

  • Rusya’da daha önce bulunduysanız, eski vizelerinizin taranmış halinide sunmamız gerek.

  • Başvuru formlarında kullanılmak üzere adres ve iletişim bilgileri.

Rusya ticari vizesi ücreti

Rusya ticari vizesi ücreti için ödeyeceğiniz rakam seçtiğiniz Rusya vize tipine göre değişmektedir. Örneğin tek girişli Rusya ticari vizesi ile 2 girişli Rusya ticari vizesi farklı ücretler ile başvuru yapılmaktadır. Rusya vize işlemleri yürütülürken bu vize bilgileri göz önünde bulundurulmalıdır. Rusya ticari vize ücreti olarak ödenecek fiyatlar aşağıdaki tablomuzda yer almaktadır. Rusya için vize başvurusunda en uygun olan vize türü 90 günlük tek girişli ticari vizedir ve fiyatıda 300$’dır. Bu fiyata tüm masraflar ile acente servis bedelimizde dahildir. Kurumsal müşterilerimiz için +kdv olarak faturaları kesilmektedir.

Rusya ticari vizesi işlemleri

Rusya ticari vizesi işlemlerini başlatmak için öncelikle gidecek kişinin Pasaport bilgilerine ihtiyacamız vardır. Rusya vize işlemleri başlatılmadan önce vize tipi belirlenmelidir. Bunun sebebi Rusya vize tipi için ayrı Rusya vize ücreti ödenmektedir. Bütün bu belirlemeler tamamlandıktan sonra vize işlemleri şu şekilde yürümektedir. Rusya ticari vizesi almak için Moskova ofisimiz adınıza davetiye düzenler. Başvuru formlarınız doldurulur, Rusya vize ücreti ödenir, Rusya vize evrakları ile birlikte pasaportunuz konsolosluğa teslim edilir. Burada uzun süren sadece davetiyenin hazırlanması aşamasıdır. Çünkü Rusya içişleri bakanlığından onaylanması gerekmektedir. İstanbul’da geçen süreler ise şöyledir; Normal başvuru süresi 5 iş günüdür. Pasaportunuz Rusya vizesi üstüne yapıştırılmış şekilde konsolosluktan teslim alınır ve sizlere iletilir. Gerek kargo yolu ile gerekse Moto Kurye ekibimiz sizin adresinize ulaştırır. Rusya vize işlemleri profesyonel vize danışmanlarımız tarafından yürütülürken sizde hem zaman kaybından hemde hatalı işlemden kaynaklı vize reddinden korunmuş olursunuz.

Rusya ticari vizesi ileri tarihli çıkartılması

Bazı dönemlerde bayram tatilleri ve bir kaç ay sonra gerçekleşecek toplantılar, maçlar, konferansalar için müşterilerimiz uçak biletlerinin yükselmesinden korunmak için daha önceden biletlerini almak istemektedirler. Böyle zamanlarda önce Rusya ticari vizesi çıkartıp daha sonra da uçak biletini almak istiyorlar. Bu tip bayram öncesine veya event öncesine denk gelen tarihlerde Rusya ticari vizesi başvurusu yapıyoruz ve vizenizi alıyoruz. Ancak bu vize tarihi en fazla 6 ay (180 gün)’ü geçmemesi koşuluyla çıkmaktadır. Yani Rusya ticari vizesi üstünde vize başlangıç tarihi sizin verdiğiniz 6 ay ileri bir tarihte başlayacak şekilde olmuş oluyor. Böylelikle önümüzdeki aylar için vizeniz hazır olmuş olmaktadır. Aynı şekilde Rusya 3 aylık ve senelik ticari vizelerde bu şekilde davetiye yada girişler belirlenmiş olmaktadır.

Rusya vize ücreti

$300003 Aylık
  • Ticari Vize

Rusya vize ücreti

$55000Senelik
  • Ticari Vize
Rusya ticari vizesi
Rusya ticari vizesiMoskova
Rusya ticari vizesi 3 aylık veya 1 senelik çok girişli olarak hazırlanmaktadır. Senelik vize ile Rusya’ya giriş yapıp 365 gün boyunca dilediğiniz şehrini gezebilirsiniz. Rusya ticari vizesi için hazırlanan davetiye belgenizde giriş yapacağınız 5 şehir belirlendikten sonra garanti mektubunuz bu bilgilere göre hazırlanır.

Yorumlar:

Rusya ticari vizesi için bir çok yer ile görüştük ancak güven verdiğiniz için sizinle çalışmak istedik. Aldığınız vizelerde hiç bir sorun yaşamadık. Rusya ticari vizesi için davetiyenin bu kadar zor olduğunu bilmiyorduk. Teşekkür ederiz.

Ahmet Şenocak, Altınbaş Holding

Gerçekten Rusya ticari vizesi için bu kadar kolay alacağınızı düşünmemiştim. Biz önceden müşterimizden mektup isterdik yeterdi. Şimdi sizin hem Rusya’da hemde Türkiye’de olmanız çok güzel. Rusya ticari vizesi takibimizi yaptığınız için çok sağolun.

Ece Songulen, Met Yapı Teknoloji

Rusya ticari vizelerimizi 3 senedir sorunsuz bir şekilde çıkartan SoHo Danışmanlık ve vize yetkililerini çok teşekkür ederiz. Özellik son vize rejimi değişikliğinden sonra tam bir karmaşa olmuştu. Hukuk ekibiniz çok iyi çok sağolun. İyi çalışmalar dilerim.

Meryem Saratov, Global Stroy

Kurduğunuz moto kurye yöntemiyle pasaport ve evraklarımızı adresimizden aldırmanız çok işimizi hızlandırdı ve zaman kazandırdı. Öyle anlar geliyor ki 1 gün bile uçak biletinde fiyatları çok değiştiriyor. Gösterdiğiniz efor için çok teşekkürler Duygu hanım.

Mehmet Göngören, Kontak İnşaat

Rusya vize ücreti2018 Yılı güncel fiyat listesi

Vize TipiVize SüresiGiriş Sayısıİşlem süresiVize fiyatRusya vize evrakları
Rusya turist vizesi5-8 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)140$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi5-8 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi10-15 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi10-15 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)230$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi16-23 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)155$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi16-23 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)235$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi24-30 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)165$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi24-30 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)250$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi1 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)275$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi1 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)395$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)215$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)195$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)315$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)175$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)315$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi 1Yıl3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)130$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi 3Yıl3 Aylık vizeÇok Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)300$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi3 Aylık vizeÇok Girişli Rusya Vize2 gün (Express)525$Rusya vize evrakları
Rusya için öğrenci vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)140$Rusya vize evrakları
Rusya için öğrenci vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini siz sağlarsınız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)295$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini siz sağlarsınız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize2 gün (Express)525$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini biz sağlarız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize26 Günde550$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari vize (Davetiyesini Biz Sağlarız)3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize21 günde285$Rusya vize evrakları

Konsolosluk Görüşme Yok + Tüm Şehirlere Kargo ile Teslim!

Rusya vize başvur!