Rusya turist vizesi

Rusya turist vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle Rusya’ya gidiş amaçlarına uygun olacak vize türünü belirlemeliler. Rusya vize işlemleri seçilen bu vize türüne göre yürütülecektir. Rusya vize evrakları seçtiğiniz bu vize için farklılık göstercek, Rusya vize ücreti buna göre ödenecektir. Rusya için vize seçiminde sizlere yardımcı olabilmemiz için ziyaret amaç ve sürelerini danışmanlarımıza detaylı şekilde anlatınız.

Rusya turist vizesi

Kısa süreli vizelerden olup ziyaretçi kişiye Rusya Federasyonu içerisinde turistik amaçlı yapacağı ziyaretlerde kendisine kalma hakkı tanır. Rusya turist vizesi turizm amaçlı ziyaretler için kullanılır ve ticari faaliyetler için kullanılması doğru değildir. Örneğin Rusya’da turistik yerleri gezip, fotoğraf çekmek v.s gibi ziyaretler yapmak turizm amacı taşır ve Rusya turist vizesine ihtiyacınız vardır. Ayrıca belirtmek gerekir ki, Rusya için vize başvurusu yapacak kişiler Rusya turist vizesi almak isterlerse “Yeşil Pasaport” sahibi olsalar bile vize mecburiyeti vardır.

Rusya turist vize evrakları

Rusya vize evrakları olarak bize göndermeniz gereken pek fazla evrak yoktur. Bunun sebebi bizim bütün evrakları kendimizin sizler adına hazırlamamız. Örneğin otel rezervasyonu veya uçak rezervasyonu gibi formalite icabı olan Rusya vize evrakları bizim ofisimizde hazırlanır ve siz yine kendi gerçek uçuş ve otel bilgilerinizi kullanırsınız. Bize gerekli olan sadece pasaportunuz ve 2 adet vesikalık fotoğrafınızdır.

Rusya turist vizesi voucher belgesi

Rusya vize evrakları hazırlanırken burada dikkat edilmesi gereken bir başka önemli konuda “Voucher” belgenizdir. Voucher belgesi bir nevi turist vizesi için davetiye anlamına gelmektedir. Yani sizi Rusya’ya davet eden kişinin bilgileri ve sizin pasaport bilgilerinizin yazılı olduğu ıslak imzalı ve mühürlü bir davetiye türüdür. Turizm alanında bu davetiye belgesine “voucher” denmektedir. Rusya turist vizesi başvurusunda Rusya vize evrakları arasında olması gereken bir belgedir. Bu belge olmaz ise Rusya turist vizesi için başvuru yapamazsınız. Voucher belgenizin üstüne yazılı olan alanlardan biride Rusya Federasyonu’na giriş yapacağınız şehir adı ve kalacağınız otelin adı ile kaç gün kalacağınız yazılıdır. Bu beyan üstüne konsolosluk Rusya turist vizesini onaylamakta ve pasaportunuza yapıştırmaktadır. Eğer gideceğiniz şehir vizenizi aldıktan sonra değişiklik gösterirse. Örneğin Moskova vizesi olarak aldığınız voucher daha sonra başka nedenlerle gitmeniz gereken Petersburg olursa bunu bize bildirmeniz gerekir ki yeni bir Voucher belgesi düzenleyelim. Aksi taktirde havalimanında vize memuru tarafından sorun çıkartılabilir.

  • Pasaport (Pasaportunuzun 6 ay geçerli olması, boş sayfasının bulunması)

  • Vesikalık fotoğraf (Biometrik olmasına gerek yoktur. Sadece arka fonu beyaz olması yeterlidir.)

  • Başvuru formlarında kullanılmak üzere adres ve iletişim bilgileri.

Rusya turist vize ücreti

Rusya vize ücreti için ödeyeceğiniz rakam seçtiğiniz Rusya için vize tipine göre değişmektedir. Örneğin tek girişli Rusya vizesi ile 2 girişli Rusya vizesi farklı ücretler ile başvuru yapılmaktadır. Rusya vize işlemleri yürütülürken bu vize bilgileri göz önünde bulundurulmalıdır. Rusya vize ücreti olarak ödenecek fiyatlar aşağıdaki tablomuzda yer almaktadır. Rusya için vize başvurusunda en ucuz olan vize türü 1 haftalık tek girişli turistik vizedir ve fiyatıda 140$’dır. Bu fiyata tüm masraflar ile acente servis bedelimizde dahildir. Kurumsal müşterilerimiz için +kdv olarak faturaları kesilmektedir.

Rusya turist vizesi işlemleri

Rusya vize işlemleri başlatmak için öncelikle sizlerin pasaport bilgilerinize ihtiyacamız vardır. Rusya vize işlemleri başlatılmadan önce vize tipi belirlenmelidir. Bunun sebebi Rusya vize tipi için ayrı Rusya vize ücreti ödenmektedir. Bütün bu belirlemeler tamamlandıktan sonra vize işlemleri şu şekilde yürümektedir. Örneğin Rusya turist vizesi almak için adınıza voucher belgeniz ile garanti mektubunuz düzenlenir. Başvuru formlarınız doldurulur, Rusya vize ücreti ödenir, Rusya vize evrakları ile birlikte pasaportunuz konsolosluğa teslim edilir. Normal başvuru süresi 5 iş günüdür. Pasaportunuz Rusya vizesi üstüne yapıştırılmış şekilde konsolosluktan teslim alınır ve sizlere iletilir. Gerek kargo yolu ile gerekse moto kurye ekibimiz sizin adresinize ulaştırır. Rusya vize işlemleri profesyonel vize danışmanlarımız tarafından yürütülürken sizde hem zaman kaybından hemde hatalı işlemden kaynaklı vize reddinden korunmuş olursunuz.

Rusya turist vizesi ileri tarihli çıkartılması

Bazı dönemlerde bayram tatilleri ve bir kaç ay sonra gerçekleşecek toplantılar, maçlar, konferansalar için müşterilerimiz uçak biletlerinin yükselmesinden korunmak için daha önceden biletlerini almak istemektedirler. Böyle zamanlarda önce Rusya turist vizesi çıkartıp daha sonra da uçak biletini almak istiyorlar. Bu tip bayram öncesine veya event öncesine denk gelen tarihlerde Rusya turist vizesi başvurusu yapıyoruz ve vizenizi alıyoruz. Ancak bu vize tarihi en fazla 6 ay (180 gün)’ü geçmemesi koşuluyla çıkmaktadır. Yani Rusya turist vizesi üstünde vize başlangıç tarihi sizin verdiğiniz 6 ay ileri bir tarihte başlayacak şekilde olmuş oluyor. Böylelikle önümüzdeki aylar için vizeniz hazır olmuş olmaktadır. Aynı şekilde Rusya ticari vizesi içinde bu şekilde davetiye yada girişler belirlenmiş olmaktadır. Rusya turist vizesi daha çok bayramlarda vatandaşlarımızın tatil için gittiğinden önceden vize alarak böylelikle hem dolar kurundan hemde uçuş biletinin yükselmesi riskinden de korunmuş olurlar.

Rusya vize ücreti

$14000Haftalık
  • Turistik Vize
Rusya turist vizesi
Rusya turist vizesiMoskova
Moskova girişli turist vizesi ile Rusya’ya giriş yapıp 30 gün boyunca dilediğiniz şehrini gezebilirsiniz. Rusya vizesi için hazırlanan voucher belgenizde giriş yapacağınız şehri belirledikten sonra garanti mektubunuz bu bilgilere göre hazırlanır.

Yorumlar:

Bir ton evrak listesi isteyip bizi uğraştırmadığınız için çok teşekkür ederiz. En basit dilekçeleri bile bize yazdıran acentelerden bıkmıştık. İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz Duygu hanım.

Mehmet Tezcan, Rönesans Holding

Doğru bilgi ve doğru fiyatları sizden bulduk. Bu konuda gerçekten güncel bir şirket hafızanız var. Vize konusunda bir çok doğru bilinen yanlışlardan bizleri koruduğunuz için teşekkür ediyoruz.

Ebru Pınarbaşı, Ant Yapı Teknoloji

Pasaportları ve evrakları güvenli kargo yöntemiyle teslim almanız ve Türkiye’nin her şehri ile çalışmanız çok güzel bir özellik. Şehrimizde bulunan kurumsal olmayan vize acentelerinden bizi kurtardığınız için ayrıca teşekkürler.

Süleyman Orakçı, Turkcell

Kurduğunuz moto kurye yöntemiyle pasaport ve evraklarımızı adresimizden aldırmanız çok işimizi hızlandırdı ve zaman kazandırdı. Öyle anlar geliyor ki 1 gün bile uçak biletinde fiyatları çok değiştiriyor. Gösterdiğiniz efor için çok teşekkürler Duygu hanım.

Ziya Gökalp, Kozlu İnşaat

Rusya vize ücreti2018 Yılı güncel fiyat listesi

Vize TipiVize SüresiGiriş Sayısıİşlem süresiVize fiyatRusya vize evrakları
Rusya turist vizesi5-8 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)140$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi5-8 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi10-15 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi10-15 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)230$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi16-23 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)155$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi16-23 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)235$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi24-30 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)165$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi24-30 Günlük vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)250$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi1 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)275$Rusya vize evrakları
Rusya turist vizesi1 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)395$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)215$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)195$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari (Business) vize3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)315$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)145$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)175$Rusya vize evrakları
Rusya için özel ziyaret vizesi3 Aylık vizeÇift Girişli Rusya Vize2 gün (Express)315$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi 1Yıl3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)130$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi 3Yıl3 Aylık vizeÇok Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)300$Rusya vize evrakları
Rusya için işçi vizesi3 Aylık vizeÇok Girişli Rusya Vize2 gün (Express)525$Rusya vize evrakları
Rusya için öğrenci vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)140$Rusya vize evrakları
Rusya için öğrenci vizesi3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize2 gün (Express)225$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini siz sağlarsınız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize5 gün (Normal)295$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini siz sağlarsınız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize2 gün (Express)525$Rusya vize evrakları
Rusya için senelik ticari vize (Davetiyesini biz sağlarız)1 Yıllık vizeÇok Girişli Rusya Vize26 Günde550$Rusya vize evrakları
Rusya için ticari vize (Davetiyesini Biz Sağlarız)3 Aylık vizeTek Girişli Rusya Vize21 günde285$Rusya vize evrakları

Konsolosluk Görüşme Yok + Tüm Şehirlere Kargo ile Teslim!

Rusya vize başvur!