Rusya vks vize

Rusya vks vize yani Rusya 3 Yıllık çalışma vizesi VKS Rusya Federasyonu Çalışma Vizesi Nasıl Alınır? Rusya çalışma vizesinin başvuruları Rusya’nın ülkemizde bulunan konsolosluk yada elçilikleri tarafından kabul edilmektedir. Şahsen veya danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Rusya çalışma başvurusunda bulunan kişi bulaşıcı hastalık riskine dair testleri yaptırmalı ve Rusya’da çalışacağı firma ile yaptığı iş sözleşmesini evrakları arasında bulundurmalıdır.

Rusya vks vize anlamı Yüksek nitelikli uzman çalışma izinine verilen isimdir. Rusçası (высококвалифицированных специалистa); Rusya’da bulunan şirketlere devletin kota sınırlamasına takılmadan Türk işçi çalıştırma hakkı verir. Diğer yabancı işçilere de aynı statüde çalışma hakkı verir. Rusya VKS çalışma vizesi iş sözleşmesi süresince ve 3 yılı aşmamak suretiyle verilir. Defalarca uzatılabilir ama her seferinde üç seneyi geçemez. Yani üç yılda bir VKS vizenizi yeniliyoruz. VKS vize sahipleri Rusya da VNJ almak için başvurabilirler. Bu uzmanların senelik kazancı en az 2 milyon ruble olmalıdır (güncel rakam için danışmanımızdan bilgi alınız), bazı özel durumlarda bu gelirin daha düşük olmasına veya hiç olmamasına imkan tanınmıştır.
Rusya VKS vizesinde, Rusya da bulunan vks vizeli işçilerin, vergisel yükümlülükleri yani vergilerinin yatırılıp yatırılmadığı, VKS’yi çıkardıkları şirket tarafından veya şahısların kendisi tarafından titizlikle takip edilmelidir.

Rusya vks vize VKS aldığınız firmanın durumunu kontrol ediniz, vergilerin ödenip ödenmediğini kontrol ediniz. Çünkü VKS çıkardığını söyleyen bir çok firma her yıl yüzlerce yabancıya bu belgeyi almakta, ancak ve hiç bir bildirim yapmamakta ve vergileri ödemeyerek şirketi kapatmaktadır. Yabancıyı işten çıkartmakta veya vergi ve sigorta fonlarını yatırmamaktadır. Dolayısı ile Rusya giriş yasağı ile karşılaşabilirsiniz.

VKS vize işlem süreleri

Rusya vks vize Rusya Çalışma vizesi, orijinal adı RABOTA NA PAYMU (работа на пойму) vize türüdür. Rusya çalışma vizesi Tek Girişli (single) tipte ve 2018 yılı olarak 1 yılık ve 3 yıllık olarak verilmektedir. Bu Rusya çalışma vizesini alan kişiler Rusya’ya geldiklerinden sonra Çalıştıkları süre içerisinde bulundukları bölgede oturum iznine başvurma hakkına sahiptirler.Rusya çalışma vizesi yani RABOTA NA PAYMU vizesi almak  isteyen kişilerin, Rusya’da çalışacakları şirket adına  davetiyelerinin orijinal hallerini yanlarında getirtmeleri gerekmektedir. Bu çalışma  izninin göçmenlik bürosu ‘’Ovir’den” olması gerekmektedir. Rusya çalışma vize başvurusu yapmak için gelecek olan RABOTA NA PAYMU davetiyesinin fotokopisi kesinlikle kabul edilmemektedir. Gelecek Rusya çalışma vizesi davetiyenin orijinali yani ıslak imzalı kaşeli olan aslı, İstanbul’da bulunan Rusya Büyükelçiliği’ne ibraz edilmek zorundadır.

Rusya’da Rusya vks vize Alma
Rusya Federasyonu kanunları, Rusya’da bulunan yabancıların çalışma süreleriyle ile ilgili bazı engeller getirmektedir. 25 Temmuz 2002’de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı tarafından onaylanan ‘Rusya’da bulunan yabancıların Yasal Durumu ile ilgili Kanun (No 115-FZ), yabancıların Rusya’ya giriş, çıkış, ikametleri ve çalışmaları ile ilgili düzenlemeyi açık olarak tarif etmektedir. Bu kanuna göre yabancıların, Rusya Federasyonu’nda iş bulup çalışabilmeleri için işveren şirket tarafından çalışma izninin alınması zorunlu ve şarttır.

Rusya’da Rusya vks vize izini almak 4 Evre Olarak gerçekleşir.

  1. Aşama: Bölgenin İşsizlik Servisi’nden onay ile birlikte.
  2. Aşama: Başvurulan Şehrin İşsizlik Servisi’nden onay alınır.
  3. Aşama: Federal Göç Bürosu Dairesinden onay yazısı.
  4. Aşama: İçişleri Bakanlığı, Göçmen Daire’sinden çalışma pvc kartının teslim alınması.

Rusya vks vize Yukarıda açıklanan aşamalardan geçen şirketler, eş zamanlı olarak çalışma izinleri çıkarılacak çalışanları davet edebilmek için (vize davetiyesi), Bölgenin Davetiye ve Registire bölümünde (UFMS) kayıtlı olmalıdır. Bu aşama gerçekten zor ve uzun bir aşamadır. Bu konudaki tecrübemiz ve Moskova’da yıllardan beri oluşan doğru bağlantılarım sayesinde buraya kayıt esnasında biz hiç bir sorun ile karşılaşmamaktayız. Detaylar ve işlerin takibi için Moskova ofisimiz ile bağlantı kurunuz.

Yukarıda sayılan bürokratik aşamalardan geçmek hayli güç ve vakit alan bir süreçtir. Kurulduğu yıl 2005’den beri birçok İnşaat, Tekstil ve Makina firmalarına bu hizmeti sağlayarak, alanında profesyonelleşmiş olan Soho Danışmanlık, bu hayli güç ve karmaşık evreli prosedürleri, kolay ve çabuk işlemlere dönüştürebilmektedir. Soho Danışmanlık olarak bu konudaki en önemli bakış açımız müşterilerimize bürokratik engeller saymak yerine, bu engellerin çözümlerini ve fiyatlarını saymayı benimsiyoruz. Buda bize başarı ile birlikte tecrübe sağlıyor. Back to back iletişim, gizlilik (Privacy), vaktinde (On time), sorumluluk ve farkındalık bizi diğer Vize servisi veren şirketlerden ayıran en önemli özelliklerimizdir.. Detaylar için uzmanlarımız ile lütfen kontak kurunuz.

Rusya vks vize Vizesi Gerekli Evraklar:

  • Rusya çalışma vizesinin, bitiminden itibaren en az 6 ay geçerlilik tarihi olacak olan pasaportunuz.
  • 2 Adet arka fon beyaz olacak vesikalık resminiz.
  • Rabota na paymu davetiyeniz. Yani Rusya’dan gelecek olan çalışma vizesi davetiyenizin aslı. Bu davetiye bazen elektronik olarak çıkmaktadır.
  • Türkiye’de bulunan adres ve telefon bilgileriniz.
  • Online başvuru formunuz. Bu form tarafımızdan doldurulacaktır.

Diğer Rusya vize ücreti listesini görmek için tıklayınız.

×