Rusya vks vizesi

Rusya vks vizesi için şuna belirtmek isteriz ki, Rusya Çalışma vizesi, orijinal adı RABOTA NA PAYMU (работа на пойму) vize türüdür. Rusya çalışma vizesi Tek Girişli (single) tipte ve 2018 yılı olarak 1 yılık ve 3 yıllık olarak verilmektedir. Bu Rusya çalışma vizesini alan kişiler Rusya’ya geldiklerinden sonra Çalıştıkları süre içerisinde bulundukları bölgede oturum iznine başvurma hakkına sahiptirler.

Rusya vks vizesi veya Rusya çalışma vizesi yani RABOTA NA PAYMU vizesi almak  isteyen kişilerin, Rusya’da çalışacakları şirket adına  davetiyelerinin orijinal hallerini yanlarında getirtmeleri gerekmektedir. Bu çalışma  izninin göçmenlik bürosu ‘’Ovir’den” olması gerekmektedir. Rusya çalışma vize başvurusu yapmak için gelecek olan RABOTA NA PAYMU davetiyesinin fotokopisi kesinlikle kabul edilmemektedir. Gelecek Rusya çalışma vizesi davetiyenin orijinali yani ıslak imzalı kaşeli olan aslı, İstanbul’da bulunan Rusya Büyükelçiliği’ne ibraz edilmek zorundadır.

Bu kısa bilgilendirmenin ardındın aşağıdaki evrakları tamamladığınız takdirde Rusya işçi vizesi için gerekli evraklarınızı toplayıp başvuru yapmak üzere şirketimize gelebilirsiniz. Eksik evrak ve anlaşılamayan belgeler için vize danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Rusya işçi vizesi kaç günde çıkar

Rusya vks vizesi eskiden olduğu gibi kağıt üstündeki şirketler adına çıkartılıp sonra vize sahibi olunamıyor. 2018 Yılı ile birlikte Rusya vize işlemleri takibini sıkılaştırmış olup bu uygulamaya son vermiştir. Yani birileri size çıkıp biz çalışma vizesi alıyoruz siz gidip istediğiniz yerde çalışın diyorsa bilinki yanlış hukuki olmayan bir konuda sizi yanlış yönlendirmektedir. Böyle bir uygulama artık kalmamıştır. Kısaca siz çalışan olarak çalışmak istediğiniz şirkette çalışabilir ve bu şirket üstünden Rusya işçi vizesi başvurusunda bulunabilir veya işverenininiz bu işçi vizesi başvurusunda bulunur ve sizin adınıza alabilir.

Rusya’da uzun süreli olarak çalışmak için çıkartılan bu vize türü başlangıçta zor gözüksede doğru yöntem ve gerekli evraklar toplandıktan sonra kolaylıkla çıkartılmaktadır. Rusya işçi vizesi için gerekli olan evraklar oldukça fazla olmakla birlikte hem çalışan hemde şirketler tarafını ilgilendirmektedir. Yani çalışan olarak sizin sağlayacağınız evraklar ile şirket yani işveren olarak sağlanacak evraklarda olacaktır.

Rusya işçi vizesi süresi

Rusya vks vizesi işlemleri yapılırken geçen süreler oldukça fazladır. Özellikle ilk defa alınacak vize başvuruların biraz daha fazla sürmektedir. Rusya işçi vizesi kaç günde çıkar diye soran müşterilerimiz için cevap yaklaşık olarak 45 ile 60 gün arasında değişen Rusya işçi vizesi başvuruları zaman zaman mevcut vizenizin bitmesine ve tekrardan vize alıp işlemlere devam etmenize sebep olmaktadır. Örnek vermek gerekirse Rusya Federasyonuna 3 aylık ticari vize ile giriş yaptığınızı düşünürsek hemen vizenizin başlamasından itibaren Rusya işçi vizesi için başvuru yapmanız doğru hareket olacaktır.

Aksi takdirde Rusya işçi vizesi işlemlerinizin sürdüğü süre zarfında 3 aylık olan ticari vizeniz bitmiş olacak ve bu yenileme işlemi için ya tekrardan turistik bir vize ile dönmeniz gerekecek yada yeni bir 3 aylık ticari vize almanız gerekecektir. Eğer tabiki Rusya’da kalmak istiyorsanız. Yada Türkiye’ye dönüp Rusya işçi vizesi başvurunuzun tamamlanmasını ve davetiyenizin çıkmasını bekleyebilirsiniz. Bazı durumlarda işçiler veya çalışanlar Rusya’dan işi gereği ayrılamadığı için ekstra masraf vererek yeniden 3 aylık vize alıp giriş çıkış yaparak işçi vizesinin çıkmasını beklemektedirler.

Rusya vks vizesi işlemleri

Rusya vks vizesi
Rusya vks vizesi

Rusya işçi vizesi başvuru işlemlerinden önemli olan bir diğer noktada hesaplamalar yapılırken 3 yıllık işçi vizesi ile 1 yıllık işçi vizesinin vergisel olarak doğru hesaplanmasıdır. Örneğin Rusya’da 3 Yıllık vize için aylık ödenecek olan SGK vergisi 23.000 Ruble iken bu 1 Yıllık Rusya işçi vizesi için 13.000 Rubledir. Bu yüzden bazı durumlarda 1 Yıllık Rusya işçi vizesi daha ekonomik gelmektedir. Bu tercih projenin ve işin süresine ve işverenin çalışma yöntemlerine göre farklılık göstermektedir.

Rusya’da 3 Yıllık vize almak için VKS olarakta bilinmektedir. Moskova ofisimiz ile temasa geçerek güncel evrak listesini isteyebilir. Eğer Türkiye’de iseniz de İstanbul ofisimizle irtibata geçerek işçi vizesi için gerekli olan evraklar listesini temin edebilirsiniz. Rusya’da malum uçak krizi sonrası bir çok çalışanımız ve şirketimiz Türkiye’ye geri dönmüş bulunduğundan şuanda birçok projede ve çalışma alanında boşluk ve eleman yetersizliği vardır. Umarız ki zamanla eski Türk şirketlerimiz bu boşlukları doldurup çalışan emekçi kardeşlerimize yeniden istihdam sağlama imkanı oluştururlar.

Rusya vks vizesi ücreti

Rusya vize ücreti olarak sayfamızı ziyaret edip Rusya işçi vizesi ücretini kontrol edebilir güncel fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Bazı durumlarda Rusya’da kendi çalışma iznini çıkartan yada kendi çalışma vizesi için davetiyesini alan müşterilerimiz için İstanbul ofisimiz Rusya işçi vizesi başvurularınıda yapmaktadır. Rusya işçi vizesi normal başvurusu ücreti olarak 2018 yılında 1 Yıllık Rusya işçi vizesi 130$ ve Rusya 3 Yıllık işçi vizesi için 290$ herşey dahil olarak vize alınmaktadır.

Ayrıca Rusya işçi vizesi evrakları arasında olan önemli bir belge de HIV virüsü taşınmadığına dair klinikten alınmış olan sağlık raporudur. Eğer sizde Rusya işçi vizesi başvurusunda bulunacaksanız bu raporuda temin etmenizi tavsiye ederiz. Diğer evrakların neler olduğunu öğrenmek için sayfamızı ziyaret ediniz. Rusya işçi vizesi evrakaları için tıkla..

Rusya vize ücreti için fiyat listesini kontrol edebilirsiniz..

×