Türkiye’deki kaçak türkmenler için Rusya vizesi

Türkiye’deki kaçak türkmenler için Rusya vizesi

İkamet Tezkeresi Olmayanlar

Türkiye’de yaşayan Türkmenistanlı kişiler burada öğrenci olabilir yada çalışıyor olabilir. Ancak bazı durumlarda bu kişilerin ikamet tezkeresi yani Türkiye’de oturumları olmuyor yada bitmiş, süresi geçmiş olabilir. Hiç sorun değil, sadece burada biraz Rusya Vize süresi uzamış oluyor. Bu durumda olan Türkmen müşterilerimiz için 10 gün içerisinde Rusya Vizesi alabiliyoruz. Rusya vize 15 günlük oluyor. Ve ücreti 175$‘dır.

Türkmenistan vatandaşı Türkmenler Türkiye’de bulunurken, Rusya Vizesi Alabilir mi?

Türkmenlere Rusya vizesi
Türkmenlere Rusya vizesi

Evet, Türmenistan vatandaşı olup Türkiye’de olan Türkmen vatandaşlarımız için Rusya vizesi ve Rusya davetiyelerini alıyoruz. Bildiğiniz gibi Rusya Federasyonu eski sovyet devletleri arasında sadece Gürcistan ve Türkmenistan’dan vize istemektedir.

Bu kişilerin oturumlu veya oturumsuz olacak şekilde ayrı iki süresi vardır. Eğer Türkiye’de bir oturumunuz var ve ikamet tezkeresine sahip iseniz 5 iş günü içerisinde Rusya vize vermektedir. Ama eğer Türkiye’de bir ikametiniz yani bir oturum izniniz yok ise bu durumda 10 gün süren bir işlemin ardından Rusya Turist Vizesi alabilirsiniz. İşlem maliyetleri her ikisi içinde aynı olmak üzere 170$’dır.

Gerekli olan evraklar sadece Pasaportunuz ve 1 adet vesikalık fotoğrafınızdır. Geriye kalan diğer evrakları biz düzenleyip, konsolosluğa başvurunuzu yapıyoruz.

Detaylı bilgi için: +902129636337 | +905445281484

Rusya turist vizesi kolay çıkan vize türlerindendir. Rusya Türkler’den vize istiyor mu? Evet Ruslar halen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Rusya turist vizesi en çok gelen sorulardan birisidir. Evet Rusya için vize gereklidir. Üstelik Yeşil Pasaportunuz olsa dahi Rusya ziyareti için vize almak mecburidir.
Rusya vize işlemleri

Rusya için vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir.

Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Rusya vizesi kalktı mı? Evet daha önce Rusya vizesi kalkmış ve vizesiz girişler yapılmaktaydı. Ancak 2015 Yılındaki Rus uçağının düşürülmesi sonucu ikili ilişkiler bozuldu ve Rusya vize rejimi değişti. O günden sonra Rusya için vize almak artık Türk vatandaşları için şart oldu.

Rusya vize evrakları

Rusya vize evrakları toplanırken vize tipine göre hazırlanmaktadır. Rusya vize evrakları Rusya için vize alacaklar için çok önemlidir. Rusya vize evrakları tarafımızca hazırlanır. Siz sadece pasaportunuz ile vesikalık fotoğrafınızı sağlarsınız.

Rusya için vize var mı sorusunun cevabı evet 2018 yılı itibariyle halen Rusya için vize başvurusu zorunludur. Rusya vizesi kalktı mı? Evet daha önce Rusya vizesi kalkmış ve vizesiz girişler yapılmaktaydı. Ancak 2015 Yılındaki Rus uçağının düşürülmesi sonucu ikili ilişkiler bozuldu ve Rusya vize rejimi değişti. O günden sonra Rusya için vize almak artık Türk vatandaşları için şart oldu. Yeşil Pasaport sahibi olsanız dahi vize rejimine tabisiniz ve vize almak zorundasınız.
Rusya vize ücreti

Rusya vizesi ücreti vize tipine göre ödenmektedir. Sitemizdeki fiyatlar Rusya vize ücreti harçları ve servis bedeli dahil fiyatlardır. Rusya için vize başvurusunda Rusya vize ücreti ödendikten sonra 2-5 gün arasında çıkar.

Rusya turist vizesi 175$

Rusya turist vizesi tek girişlidir. Maskimum 30 günlük olabilir. 5 iş günde çıkar. Acil durumlar için ekspres başvuru ile 1 günde alınabilir. Rusya turist vizesi evrakları pasaport ve 2 fotoğraftır.

Rusya 3 aylık vize 350$

Rusya ticari vizesi tek ve iki girişlidir. 90 günlüktür. 3 Ay Rusya’da kalınır. 15 günde çıkar. Aciller için ekspres başvuru ilede alınabilir. Rusya 3 aylık vizesi için evraklar pasaport ve 2 fotoğraftır.

Rusya senelik vize 650$

Rusya ticari vizesi çok girişlidir. Maksimum 6 ayda 90 gün kalınabilir. 15 iş günde çıkar. Acil durumlar için ekspres başvuru ilede alınabilir. Rusya vizesi evrakları pasaport ve 2 fotoğraftır.

×