Türkmenler için Rusya vize

Türkmenler için Rusya vize 05445281484 | 02129636337

Türkmenler için Rusya vize
Türkmenler için Rusya vize başvurusu yapıyoruz. Ayrıca Rusya’da çalışmak isteyen Türkmenler için Rusya’da 3 yıllık çalışma vizesi alınmaktadır.

Ülkemizde bulunan Türkmenler için Rusya vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle Rusya’ya gidiş amaçlarına uygun olacak vize türünü belirlemeliler. Türkiye’de yaşayan Türkmen kişiler tezkeresi olsun olmasın Rusya vize başvurusu yapılır ve vizesi alınır. Ancak Türkiye’de oturumunuz var ise aynı Türk vatandaşları gibi 5 iş gününde Rusya vizesi alınabilir. Ama tezkere (oturum) yok ise bu süre uzar ve 10 iş gününde Rusya vizesi çıkmaktadır. Bununla birlikte, Rusya vizesi başvurularında Türkmenler’de tezkere yok ise ekspres Rusya vizesi başvurusu yapılamamaktadır. Rusya vize işlemleri seçilen bu vize türüne göre yürütülecektir. Rusya vize evrakları seçtiğiniz bu vize için farklılık göstercek, Rusya vize ücreti buna göre ödenecektir. Türkmen vatandaşları için Rusya vize seçiminde sizlere yardımcı olabilmemiz için ziyaret amaç ve sürelerini danışmanlarımıza detaylı şekilde anlatınız.

Türkmenler için Rusya vize turistik

Türkmenler için Rusya vize kısa süreli vizelerden olup Türkmenistanlı olan kişiye Rusya Federasyonu içerisinde turistik amaçlı yapacağı ziyaretlerde kendisine kalma hakkı tanır. Rusya Türkmen turist vizesi turizm amaçlı ziyaretler için kullanılır ve ticari faaliyetler için kullanılması doğru değildir. Örneğin Rusya’da turistik yerleri gezip, fotoğraf çekmek v.s gibi ziyaretler yapmak turizm amacı taşır ve Rusya turist vizesine ihtiyacınız vardır. Ayrıca belirtmek gerekir ki, Rusya için vize başvurusu yapacak Türkmen kişiler Rusya turist vizesi almak isterlerse “Oturum, Tezkere, ikametgah” sahibi olmaları halinde, normal başvuru ile 5 iş gününde Rusya turist vizesi alabilmektedirler. Eğer ikametgahları yok ise 10 iş günü kadar süren bir işlemden sonra Rusya vizesi alabilirler.

Türkmenler için Rusya vize (turist) evrakları

Türkmenler için Rusya vize İstanbul’dan yapılır. Oturumu olan kişiler 5 iş gününde oturumu olmayanlar veya kaçak durumda olanlar 10 iş gününde Rusya vizesi alırlar. Arayın Rusya vizenizi alalım!

Türkmen Rusya turist vizesi evrakları olarak bize göndermeniz gereken pek fazla evrak yoktur. Bunun sebebi bizim bütün evrakları kendimizin sizler adına hazırlamamız. Örneğin otel rezervasyonu veya uçak rezervasyonu gibi formalite icabı olan Rusya vize evrakları bizim ofisimizde hazırlanır ve siz yine kendi gerçek uçuş ve otel bilgilerinizi kullanırsınız. Bize gerekli olan sadece pasaportunuz ve 2 adet vesikalık fotoğrafınızdır.

Türkmenler için Rusya turist vizesi voucher belgesi

Türkmen vatandaşlarına Rusya vize evrakları hazırlanırken burada dikkat edilmesi gereken bir başka önemli konuda “Voucher” belgenizdir. Voucher belgesi bir nevi turist vizesi için davetiye anlamına gelmektedir. Yani sizi Rusya’ya davet eden kişinin bilgileri ve sizin pasaport bilgilerinizin yazılı olduğu ıslak imzalı ve mühürlü bir davetiye türüdür. Turizm alanında bu davetiye belgesine “voucher” denmektedir. Rusya turist vizesi başvurusunda Rusya vize evrakları arasında olması gereken bir belgedir. Bu belge olmaz ise Rusya turist vizesi için başvuru yapamazsınız. Voucher belgenizin üstüne yazılı olan alanlardan biride Rusya Federasyonu’na giriş yapacağınız şehir adı ve kalacağınız otelin adı ile kaç gün kalacağınız yazılıdır. Bu beyan üstüne konsolosluk Rusya turist vizesini onaylamakta ve pasaportunuza yapıştırmaktadır. Eğer gideceğiniz şehir vizenizi aldıktan sonra değişiklik gösterirse. Örneğin Moskova vizesi olarak aldığınız voucher daha sonra başka nedenlerle gitmeniz gereken Petersburg olursa bunu bize bildirmeniz gerekir ki yeni bir Voucher belgesi düzenleyelim. Aksi taktirde havalimanında vize memuru tarafından sorun çıkartılabilir.

Pasaport (Pasaportunuzun 6 ay geçerli olması, boş sayfasının bulunması)

Vesikalık fotoğraf (Biometrik olmasına gerek yoktur. Sadece arka fonu beyaz olması yeterlidir.)

Başvuru formlarında kullanılmak üzere adres ve iletişim bilgileri.

Eğer Türkiye’de oturum var ise, oturum kartınızın fotokopisi

Türkmenler için Rusya vize ücreti

Türmen kişiler Rusya vize ücreti için ödeyeceğiniz rakam seçtiğiniz Rusya için vize tipine göre değişmektedir. Örneğin tek girişli Rusya vizesi ile 2 girişli Rusya vizesi farklı ücretler ile başvuru yapılmaktadır. Rusya vize işlemleri yürütülürken bu vize bilgileri göz önünde bulundurulmalıdır. Rusya vize ücreti olarak ödenecek fiyatlar aşağıdaki tablomuzda yer almaktadır. Rusya vize başvurusunda en ucuz olan vize türü 1 haftalık tek girişli turistik vizedir ve fiyatıda 140$’dır. Bu fiyata tüm masraflar ile acente servis bedelimizde dahildir. Bu fiyatları Türkiye’de kaçak olmanız veya vize sürenizin geçmiş olsanının bir etkisi yoktur. Kaçakta olsanız, legal olarak Türkiye’de de bulunsanız aynı Rusya vize ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Türkmenler için Rusya vize işlemleri

Türkmenler için Rusya vize
Türkmenler için Rusya vize başvurusu için Türkiye’de yaşayanlardan oturum kartı gereklidir. Eğer oturum kartı yok ise Turistik olarak Türkiye’de bulunuyorsa yine başvuru yapabilir ancak bu işlem süresini uzatır.

Türkmenler için Rusya vizesi işlemleri başlatmak için öncelikle sizlerin pasaport bilgilerinize ihtiyacamız vardır. Rusya vize işlemleri başlatılmadan önce vize tipi belirlenmelidir. Bunun sebebi Rusya vize tipi için ayrı Rusya vize ücreti ödenmektedir. Bütün bu belirlemeler tamamlandıktan sonra vize işlemleri şu şekilde yürümektedir. Örneğin Rusya turist vizesi almak için adınıza voucher belgeniz ile garanti mektubunuz düzenlenir. Başvuru formlarınız doldurulur, Rusya vize ücreti ödenir, Rusya vize evrakları ile birlikte pasaportunuz konsolosluğa teslim edilir. Normal başvuru süresi 5 iş günüdür. Ancak eğer Türkiye’de kaçak bulunuyor yada Turistik vize ile gelmiş bulunuyorsanız bu süre 10 gün olmaktadır. Pasaportunuz Rusya vizesi üstüne yapıştırılmış şekilde konsolosluktan teslim alınır ve sizlere iletilir. Gerek kargo yolu ile gerekse moto kurye ekibimiz sizin adresinize ulaştırır. Rusya vize işlemleri profesyonel vize danışmanlarımız tarafından yürütülürken sizde hem zaman kaybından hemde hatalı işlemden kaynaklı vize reddinden korunmuş olursunuz.

Türkmen Rusya turist vizesi ileri tarihli çıkartılması

Bazı dönemlerde bayram tatilleri ve bir kaç ay sonra gerçekleşecek toplantılar, maçlar, konferansalar için müşterilerimiz uçak biletlerinin yükselmesinden korunmak için daha önceden biletlerini almak istemektedirler. Böyle zamanlarda önce Rusya turist vizesi çıkartıp daha sonra da uçak biletini almak istiyorlar. Bu tip bayram öncesine veya event öncesine denk gelen tarihlerde Rusya turist vizesi başvurusu yapıyoruz ve vizenizi alıyoruz. Ancak bu vize tarihi en fazla 6 ay (180 gün)’ü geçmemesi koşuluyla çıkmaktadır. Yani Rusya turist vizesi üstünde vize başlangıç tarihi sizin verdiğiniz 6 ay ileri bir tarihte başlayacak şekilde olmuş oluyor. Böylelikle önümüzdeki aylar için vizeniz hazır olmuş olmaktadır. Aynı şekilde Rusya ticari vizesi içinde bu şekilde davetiye yada girişler belirlenmiş olmaktadır. Rusya turist vizesi daha çok bayramlarda vatandaşlarımızın tatil için gittiğinden önceden vize alarak böylelikle hem dolar kurundan hemde uçuş biletinin yükselmesi riskinden de korunmuş olurlar.

2019 Yılı güncel fiyat listesi

Konsolosluk Görüşme Yok + Tüm Şehirlere Kargo ile Teslim!

×